KiF na wakacje

Zobacz co znajdziesz w nowym numerze.

Już wiadomo, kto wystąpi na World's Strongest Man

(2009-09-09) anka
Pudzian_sm.jpgOrganizacja „The World’s Strongest Man” uruchomiła swoją nową stronę internetową i opublikowała listę zawodników zaproszonych do walki o tytuł „Najsilniejszego człowieka świata”, która tym razem będzie prowadzona na śródziemnomorskiej wyspie Malcie w dniach 26.IX-3.X.
Impreza WSM gościła już raz na Malcie, w 1999 r, kiedy to wygrał Fin Jouko Ahola.
Tegoroczny turniej będzie się składał z dwóch odsłon. Najpierw (26-29 września) zostaną przeprowadzone rundy eliminacyjne, a potem (1-3 października) rozegrane będą finały.

W eliminacjach zawodnicy będą się zmagać w 9 konkurencjach, a w finałach – w 7 następujących konkurencjach:
- Spacer farmera („walizki” 2 x 160 kg, odległość marszu ustalona – konkurencja na czas)
- Fingalowe palce („palce” zamontowane są obrotowo z jednego końca. Ważą odpowiednio: 200; 225; 250; 275 i 300 kg. Każdą belkę trzeba postawić pionowo)
- Martwy ciąg z samochodem (z tyłu samochodu wystaje rama z uchwytami, waga samochodu: ok. 1800 kg – konkurencja  na ilość powtórzeń).
- Wyciskanie osi ponad głowę
- Przeciąganie łodzi
- Przeciągnięcie samolotu (waga samolotu ok. 70 ton, dystans 30 m – konkurencja na czas)
- Kamienie Atlasa (kamienne kule ważą odpowiednio: 100, 112, 120, 140  i 160 kg. Podnosi się je z ziemi i układa na podestach – konkurencja na czas).

Listę uczestników otwierają dwaj Polacy: Mariusz Pudzianowski i Jarosław Dymek, a w środku znajduje się jeszcze trzeci Polak, Sebastian Wenta. Oto pełna lista:

Mariusz Pudzianowski     Polska
Jarek Dymek     Polska
Aleksander Kliuszew     Rosja
Richard Skog     Norwegia
Mark Felix    Wielka Brytania
Stefan Solvi Peturrson     Islandia
Travis Ortmayer     USA
Derek Poundstone     USA
Brian Shaw     USA
Phil Pfister     USA
Kevin Nee     USA
Zydrunas Savickas     Litwa
Jimmy Laureys     Belgia
Terry Hollands     Wielka Brytania
Jimmy Marku     Wielka Brytania
Laurence Shahlaei     Wielka Brytania
Darren Sadler     Wielka Brytania
Sebastian Wenta     Polska
Johannes Arsjo     Szwecja
Martin Wildauer     Austria
Dave Ostlund     USA
Marshall White     USA
Agris Kazelniks     Łotwa
Andrus Murumets     Estonia
Konstantin Ilin     Ukraina
Florian Trimpl    Niemcy
Ettiene Smit    RPA
Ervin Katona     Serbia
Christian Savoie     Kanada

Rezerwa:
Tarmo Mitt – Estonia
Simon Sulaiman – Holandia / Syria

Jak z tego widać, po raz pierwszy dojdzie do spotkania „trzech tytanów”: Pudzianowskiego, Savickasa i Poundstone’a i jest raczej wątpliwe, aby ktoś inny włączył się do rywalizacji tej trojki, chociaż w sporcie wszystko jest możliwe.

Andrzej Michalak
Artykuł nie został jeszcze skomentowany.
Aby dodać komentarz, musisz się zalogować.

Regulamin     © KiF