Nasz organizm bardzo często daje nam znać o zaburzeniach czy chorobach, do tego w prosty sposób. Tym razem przedstawimy Wam 5 oznak zaburzeń pracy nerek, które powinniście szybko zweryfikować.

Problemy z oddawaniem moczu

Problemy nerek mogą objawiać się przy oddawaniu moczu. Jeśli nerki nie są w stanie prawidłowo produkować moczu i go wydalać dochodzi do ich zatrucia.

Objawami tego zaburzenia może być:

– ciemny mocz
– rzadsze niż zwykle oddawanie moczu
– problemy z oddawaniem moczu
– uczucie dużego nacisku podczas oddawania moczu
– krwawienie podczas oddawania moczu

 

Obrzęk niektórych części ciała

Nadmierna ilość toksyn zgromadzonych w nerkach może objawiać się kumulowaniem ich w innych obszarach ciała np. stopach, rekach, dłoniach, kostkach, nogach.

Nadmierny obrzęk może być objawem zbytniego zatrucia nerek.

 

Ból w dolnej części pleców

Regularny i silny ból pleców bez zewnętrznej przyczyny może być jednym z objawów zaburzenia pracy nerek. Zaczyna się on od jednej ze stron, a następnie zaczyna promieniować na całą dolną część grzbietu.

 

Sucha i swędząca skóra

Jeśli nie jesteśmy odwodnieni bądź nasza skóra nie jest nadmiernie sucha w wyniku opalania to może być to objaw zaburzeń nerek. Toksyny kumulujące się w nerkach powodują różne objawy np. swędzenie skóry, zmianę jej kolorytu, trudności z poceniem się itp.

 

Nadmierne zmęczenie

Nasze nerki produkują erytropoetynę – hormon, który wspomaga produkcję czerwonych krwinek przenoszących tlen i dostarczających je do komórek, aby poprawnie funkcjonowały. Gdy komórki nie otrzymują wystarczającej ilości tlenu zostają osłabione, a my jesteśmy zmęczeni. Nerki biorą w tym procesie udział, zatem jeśli wykazujemy oznaki anemii, a nasza dieta jest zdrowa, to może być to znak, że doszło do zaburzenia ich funkcjonowania.

Komentarze: