Zapach z ust może świadczyć o wielu problemach zdrowotnych. Kwestia tego, co ów zapach przypomina. Można w łatwy sposób określić co nam dolega. Sprawdźcie to na sobie!

CHEMICZNY ZAPACH Z UST

Może oznaczać infekcję dróg oddechowych. Gdy złapie nas wirus bakterie w naszej jamie ustnej przekształcają się w specyficzne białka, których zapach przypomina chemiczne zapachy środków na mole bądź leków.

 

OWOCOWY ODDECH

Jeśli nie jadłeś owoców, a zapach z Twoich ust przypomina zapach owoców to znak, że możesz mieć oznaki cukrzycy. Gdy poziom cukru gwałtownie wzrasta wytwarzane są ketony w procesie energetycznym, których zapach może przypominać zapach owoców.

 

ZAPACH SKWAŚNIAŁEGO MLEKA

Może to oznaczać nietolerancję laktozy. Zapach nieświeżego mleka z ust wskazuje, że zawarte w mleku proteiny nie są trawione poprawnie.

 

ODDECH PRZYPOMINAJĄCY ZAPACH KAŁU

To chyba najbardziej nieprzyjemny zapach. Może być on wskazówką świadczącą o infekcji migdałów bądź tworzących się na nich kamieniach. W niektórych wypadkach takie zapach z ust może wiązać się z natychmiastowym ich usunięciem.

 

ZAPACH GNICIA

Jeśli zapach przypomina zapach gnicia to może być to objawem choroby płuc. Infekcja czy nawet rak płuc może objawiać się zgniły nieprzyjemnym zapachem. Warto skonsultować się z lekarzem.

Komentarze: