Wakacje to często czas roztrenowanie i odpoczynku nie tylko dla ciała, ale i głowy. Odrobina alkoholu, inne niż zwykle jedzenie i zabawa do rana mogą wpłynąć na ból głowy dnia następnego. Mamy dla Was 9 produktów, które bardzo szybko postawią Was na nogi.

Woda kokosowa

Zawiera mnóstwo elektrolitów, które są niezbędne po alkoholowej nocy. Znajdziemy w niej aż 569 mg potasu, który jest niezbędny w nawodnieniu. Co więcej, jej skład nie obciąża żołądka.

 

Szparagi

Po upojnej nocy nasz żołądek i organizm mogą być zmęczone i niechętnie przyjmować pokarm. Szparagi są lekkostrawne, a do tego przyspieszają proces odtruwania organizmu. Ich spożycie pomaga usuwać toksyny i alkohol.

Dzieje się tak dzięki zawartym w szparagach enzymom, które rozbijają alkohol i szybciej go wydalają.

 

Imbir

Przede wszystkim poprawia trawienie oraz przyspiesza odbudowę równowagi pH. Najlepszym rozwiązaniem będzie wypicie ciepłej wody z imbirem.

 

Sok pomidorowy

Po przebudzeniu warto wypić świeżo zrobiony sok pomidorowy. Pozwala on na szybsze usuwanie alkoholu z ciała, a także poprawia funkcjonowanie wątroby.

Zawarte w nich antyoksydanty pozwalają przyspieszać metabolizm alkoholu oraz usuwać wolne rodniki.

 

Ciepła woda z cytryną

Takie proste i szybkie połączenie pozwala poprawiać pracę wątroby. Cytryna i zawarta w niej witamina C przyspiesza detoksykację.

 

Banan

Zawiera potas, który jak wspomnieliśmy, odgrywa kluczową rolę w nawodnieniu.

 

Jaja

Jajecznica czy jajko na miękko może być dobrym rozwiązaniem po ciężkiej nocy. Zawarte w nich aminokwasy pozwalają uruchomić szereg procesów regeneracyjnych. Cysteina obniża poziom substancji odpowiedzialnych za kaca.

 

Pieprz cayenne

Usuwa toksyny oraz stymuluje wątrobę. Dodając pieprz cayenne do potraw możemy szybciej pozbyć się ociężałości oraz przyspieszyć metabolizm.

 

Miód

Łyżka miodu może pomóc nam w trawieniu alkoholu, a także zmniejszyć np. ból głowy.

Komentarze: