Olej kokosowy może mieć także negatywne działanie jeśli użyjemy go w nieodpowiedni sposób. Marketing produktu nie pozwala na to, aby mówić o oleju negatywnie, jednak my możemy, a nawet musimy.

ODCHUDZANIE

Olej to olej, jest niezwykle kaloryczny i używanie go jako sposoby na chudnięcie nie jest dobrym rozwiązaniem. Oczywiście, może być pomocny w diecie, ale tylko w ograniczonych ilościach.

MYCIE ZĘBÓW

Badania publikowane w International Journal of Clinical Pediatric Dentistry wykazały, że olej kokosowy nie jest wcale dobrą alternatywą dla pasty do zębów. Nie ma on silnego działania antybakteryjnego. Olej kokosowy może jednak pomóc wybielić zęby.

OTWARTE RANY

Oleju kokosowego nie powinniśmy stosować także na rany. Kontakt oleju z zadrapaniem, skaleczeniem czy otwartą ranę może powodować dodatkowe zanieczyszczenie rany, zwiększenie stanu zapalnego oraz swędzenie.

FILTR PRZECIWSŁONECZNY

Te osoby, który zdecydowały się użyć oleju kokosowego jako filtra pewnie tego żałują. Moc oleju kokosowego wynosi ok. 8, jednak nie jest on tak skuteczny w hamowaniu przenikania szkodliwych promieni UV.

GOTOWANIE W WYSOKIEJ TEMPERATURZE

Nierafinowany olej kokosowy ma niższą temperaturę dymienia (300-400 stopni Celsjusza) niż olej rafinowany (450 stopni). Oznacza to, że jeśli używamy nierafinowanego oleju przy dużej temperaturze możemy uzyskiwać szkodliwe substancje.

Komentarze: