W najbliższy weekend w  Józefowie k. Legionowa wystartują pierwsze w 2017 roku biegi  z serii Runmageddon. Na udział w zimowej odsłonie największego w Polsce cyklu biegów przeszkodowych zdecydowało się ponad 2 tysiące fanów ekstremalnych wyzwań, dla których organizatorzy przygotowali formuły Rekrut oraz Hardcore. Uczestnicy tej edycji mierzyć się będą nie tylko z dystansem i  przeszkodami, ale także z ciężkimi, zimowymi warunkami.  Wiele atrakcji czekać będzie również na kibiców, którzy będą mogli powalczyć w specjalnej Strefie Challenge!

W najbliższy weekend w Józefowie pod Warszawą na starcie Zimowego Runmageddonu stanie ponad 2 tysiące uczestników rywalizujących w dwóch formułach. Jako pierwsi, w sobotę zmagania na 6 kilometrowej trasie rozpoczną zawodnicy startujący w Rekrucie, którzy na swojej drodze napotkają ponad 30 przeszkód. Nowy sezon, więc na trasie oprócz przeszkód dobrze już znanych z runmageddonowych tras pojawią się też całkowicie nowe, m.in.  Ogniowe Wrota, Lodowe Więzienie czy Tunel Samobójcy. I chociaż organizatorzy nie chcą zdradzić na ich temat najmniejszych szczegółów, to już same nazwy  mogą sugerować, że łatwo nie będzie!

Runmageddon Fot. Angelika Hass Photography (3)

Niedziela to dzień hardcore’owców – najtwardszych z najtwardszych! Ci, którzy odważyli się podjąć  tego ekstremalnego wyzwania, zmierzą się z ponad 70 przeszkodami dystansem 21 kilometrów oraz nieopuszczającym ich srogim zimnem. Zapowiada się najtrudniejszy półmaraton w Europie! Na trasie biegu czekać będą wyzwania w postaci rowów z wodą, zasieków i pionowych drabinek sznurowych oraz skośnych ścian. Nie zabraknie także gwiazdy wśród przeszkód w Runmageddonie, czyli „lodowej” (bez względu na panującą temperaturę!) oraz ostatniej, strzegącej dostępu do mety tzw. „żywej”, w rolę której wcielą się zawodnicy futbolu amerykańskiego z Warsaw Dukes.

Runmageddon Fot. Angelika Hass Photography (1)

„Wreszcie! Nie możemy się już doczekać startu nowego sezonu! Jesteśmy zawsze pierwsi na froncie walki z nudą, dlatego przygotowaliśmy całkowicie nowe przeszkody którymi, jestem o tym przekonana, zaskoczymy uczestników dostarczając im jeszcze więcej ekstremalnych wrażeń. Będzie mokro, ekstremalnie zimno i piekielnie ciężko, czyli to wszystko, na co startujący w Runmageddonie zawodnicy liczą. Dla nas  wszyscy uczestnicy zimowej edycji już są zwycięzcami, bo zdecydowali się zmierzyć z tym wyzwaniem. Dla pozostałych już ta pierwsza przeszkoda okazała się za trudna. Do wzięcia udziału w Runmageddonie zapraszam nie tylko startujących zawodników, ale także ich przyjaciół i kibiców, dla których przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji, w tym m.in. zakręconą Strefę Challenge, w której będzie można przetestować swoje umiejętności w spacerowaniu z… pralką! – powiedziała Katarzyna Kluk, Dyrektor Runmageddonu Warszawa.

Runmageddon Fot. Angelika Hass Photography (5)

Najbliższe formuły rozpoczynają czwarty już sezon Runmageddonu, cyklu ekstremalnych biegów przeszkodowych. W tym roku organizatorzy przygotują dla uczestników ponad 30 imprez w dobrze znanych lokalizacjach takich jak Warszawa, Myślenice, Poznań, Wrocław, Trójmiast, Silesia, oraz w całkowicie nowych miejscach!

Komentarze: