Wielu rzeczy nie można odmówić Arnoldowi, przede wszystkim sukcesu. Zamierzał zostać najlepszym kulturystą świata i tak też się stało. Cała jego późniejsza kariera również potoczyła się wedle jego zamysłu. Zatem jaki jest przepis samego Arnolda Schwarzennegera na intratny sukces?

Patrząc na dotychczasowe życie Arnolda to chyba pasmo samych sukcesów. Niektórzy powiedzą, że to szczęście, inni że los. W większości to prawdopodobnie jasno postawiony cel i skrupulatna realizacja. To, co widzi wiele osób to prosta droga jaką przebył Arnold w celu osiągnięcia sukcesu, choć z pewnością można powiedzieć, że nie było to takie łatwe.

Istnieje powiedzenie, że „To w co wierzymy, realizuje się”. Chodzi przede wszystkim o nastawienie do swoich celów. Musimy wierzyć, że są one do osiągnięcia i w pozytywny sposób podchodzić do ich realizacji.

Oto kilka zasad, jakie Arnold przyjął podczas budowania swojej kariery:

1. Zawsze ufaj sobie.
Bez względu na to, co myślą i mówią inni, nigdy nie wahaj się podejmować decyzji i wierz swojemu instynktowi.

2. Łam zasady.
Bądź oryginalny. Wychodź po za schemat. Nie kopiuj tego, co robią inni. Bądź sobą.

3. Nie bój się porażki.
Zawsze bądź na nią gotowy, choć rób wszystko żeby do niej nie doszło.

4. Nie słuchaj „negaczy”.
Nie słuchaj tych, którzy mówią, że nie da się czegoś zrobić. Zwykle to osoby zazdrosne nie potrafiące same do czegoś dojść.

5. Pracuj ciężko.
Stawiaj kamień na kamieniu. Bądź jak Muhammad Ali.

6. Odpłać tym, którzy Ci pomogli.
Nigdy nie zapominaj o osobach, które pomogły Ci w dojściu do celu. Jeśli osiągniesz cel odwdzięcz się najlepiej jak potrafisz.

Komentarze: