Aktywność fizyczna to nieodłączny element zdrowego trybu życia, który powinno promować się już od najmłodszych lat – ale warto, aby było to zgodne z duchem czasu i aktualnymi trendami. Stąd pomysł na zajęcia z coraz popularniejszego crossfitu – dla dzieci. Ten nowy trend ma za zadanie nie tylko mobilizować i zaszczepiać zamiłowanie do sportu wśród małych pociech, ale również uczyć ich niepoddawania się i konsekwentnego dążenia do celu.

Crossfit już od kilku lat zjednuje sobie coraz to nowe rzesze fanów. Ćwiczenia te, dzięki swojej różnorodności, wpływają na rozwój całego ciała i poprawiają naszą sprawność ruchową w ogromnym stopniu. Skoro tak dobrze działają na dorosłych to może warto zastosować je u dzieci? Taką ofertę wprowadziło w Polsce już kilka ośrodków specjalizujących się w zajęciach Crossfit. Jednym z nich jest klub CrossFit 72D w Krakowie, który dla najmłodszych wydzielił specjalną strefę CrossFit KIDS. Działania klubu aktywnie wspiera firma OSHEE.

„CrossFit KIDS idealnie sprawdzi się dla wszystkich dzieci, a co ważne stanowi idealne podłoże do rozwoju sportowego i do aktywnego trybu życia” – mówi Radek Funiok, trener prowadzący CrossFit KIDS. „W zależności od wieku, zajęcia prowadzone są w dwóch grupach, które trwają ok 30 minut. Jest to świetne uzupełnienie zajęć sportowych w szkole, a przy tym dobra zabawa. Uczymy dzieci nie tylko tego, jak czerpać satysfakcję z osiągania celów, co z resztą nie zawsze jest łatwe, ale również staramy się wpajać nawyk picia wody towarzyszący wysiłkowi fizycznemu, który powinien stanowić podstawę ich zdrowej diety. To co budujemy na treningach CrossFit Kids, to pozytywne podejście dzieci do aktywności fizycznej. Dzięki naszym treningom, sport już zawsze będzie im się kojarzył z czymś przyjemnym, do czego będą chętnie wracać w przyszłości”, dodaje trener.

Zajęcia w strefie CrossFit KIDS podzielone są na dwie kategorie wiekowe: dla dzieci od 3-5 oraz tych w wieku 6-13 lat. „Przyglądamy się dzieciom uważnie i kwalifikujemy do odpowiedniej dla nich grupy: aby z jednej strony czuły się komfortowo, a z drugiej, żeby zajęcia przyniosły im jak najwięcej korzyści”, komentuje Radek Funiok. Najmłodsi pod okiem ekspertów mogą aktywnie uczestniczyć w zajęciach CrossFit KIDS, by jak najszybciej zaszczepić w sobie chęć do bycia aktywnym. Zajęcia w formie zabawowej pozbawione są ćwiczeń z podnoszeniem ciężarów, dzięki czemu są w pełni bezpieczne. Wykonywane aktywności to gry sprawnościowe oparte na krótkich podbiegach, przysiadach, czy skokach, w których nie może zabraknąć pokonywania uwielbianych torów przeszkód, ćwiczeń z piłkami i drabinkami – a to tylko niektóre z zadań jakie dzieci mają do wykonania podczas całego treningu prowadzonego przez specjalnie wykwalifikowanych trenerów.

Zarówno o rozwój aktywny jak i intelektualny najmłodszych dba partner klubu – firma OSHEE, która z myślą o najmłodszych wprowadziła źródlaną wodę, idealnie odpowiadającą potrzebom żywieniowym maluchów. Butelka OSHEE Kids została zaprojektowana specjalnie do wygodnego trzymania przez rękę małego dziecka, a dodatkowym ułatwieniem jest optymalna pojemność 250 ml oraz proste zamknięcie butelki typu sportcap, które idealnie sprawdzi się przy wszelkiego rodzaju aktywnościach.
Według dietetyk Justyny Marszałkowskiej – Jakubik „najlepszym wyborem dla maluchów są wody źródlane. Mają niewiele minerałów, dzięki czemu dziecku nie grozi ewentualne przedawkowanie składników mineralnych, w tym sodu, który często występuje w wodach mineralnych. Wapń zawarty w OSHEE Kids jest niezbędnym elementem dla rozwijającego się układu kostnego dziecka, wpływa także pozytywnie na pracę układu mięśniowo-nerwowego. Magnez z kolei wspomaga pracę serca oraz wpływa korzystnie na pracę układu nerwowego. Oba pierwiastki są niezbędne w codziennej diecie małych dzieci, ponieważ dzięki nim maluchy zdrowo się rozwijają i mają energię na więcej”.

Wybierając Wodę OSHEE Kids, dzieci i rodzice przyczyniają się do propagowania rodzinnego spędzania czasu i wspólnego czytania. 5% ze sprzedaży każdej butelki produktu zostanie przeznaczone na wsparcie Fundacji „ABCXXI – Cała Polska Czyta Dzieciom.

OSHEE KIDS-water

Komentarze: