Coraz większe zainteresowanie budzi powiązanie niedoczynności tarczycy z cukrzycą. Okazuje się, że zaburzenia pracy tarczycy mogę bezpośrednio wpływać na inne zaburzenia np. problemy z utrzymaniem stabilnego poziomu cukru we krwi czy problemy z praca mózgu i serca.

Ten mały gruczoł jest niezwykle ważny dla zdrowia mężczyzn i kobiet. wpływa ona na wydzielanie hormonu tarczycy mającego wpływ na zdrowie serca, mózgu, a także jak się ostatnio okazuje także na prawidłowe funkcjonowanie wydzielania insuliny.

Wedle nowych badań prowadzonych jednocześnie na Uniwersytecie w Nowym Jorku i Uniwersytecie w Rotterdamie wiadomo, że zaburzenia tarczycy powiązanie są ze stanem przedcukrzycowym i cukrzycą. W sumie zbadano ok. 10000 osób.

Badania te uściśliły związek pomiędzy tymi dwoma zaburzeniami. Co więcej, przy obu tych chorobach zauważa się podobne objawy poboczne np. depresję, trudności z utratą wagi, zmęczenie, wypadanie włosów, niezdolność koncentracji czy podwyższona wrażliwość na zimno.

Na tym etapie wiadomo także, co może poprawiać zarówno stan tarczycy jak i chronić przed cukrzycą. Zaleca się zwiększenie dawek selenu, witaminy D oraz witamin z grupy B, suplementację ziół Ashwagandha, tyrozynę, probiotyków a w niektórych przypadkach hormonu T3 i T4.

Komentarze: