Międzynarodowe zawody kulturystyczne IFBB Diamond Cup Elite Pro Qualifier To już pewne. Drugą edycję największych w Polsce targów sportowych Go Active Show uświetnią zawody kulturystyczne o międzynarodowej randze. Międzynarodowa Federacja Kulturystyki i Fitness (IFBB) potwierdziła właśnie, że w dniach 18-20 maja podczas targów Go Active Show odbędą się zawody IFBB Diamond Cup Elite Pro Qualifier.

Do Warszawy zjadą więc kulturyści i fitneski z całej Europy, ale nie tylko. Zawodnicy zmierzą się w 6 konkurencjach: Bikini Fitness Kobiet, Fitness Plażowe Mężczyzn, Fitness Sylwetkowe Kobiet, Kulturystyka Klasyczna Mężczyzn, Kulturystyka Mężczyzn i Fitness Kobiet. Polski Związek Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego – członek IFBB – szacuje liczbę uczestników wydarzenia na około 300. Wyniki uzyskane podczas zawodów będą uwzględnione w światowym rankingu zawodników (IFBB World Elite Ranking), prowadzonym przez IFBB.

Międzynarodowa Federacja Kulturystyki i Fitness to największa i najprężniej działająca organizacja w sportach sylwetkowych na świecie. Założona w 1946 roku, skupia 194 państwa z całego świata. Organizuje coroczne mistrzostwa kulturystów amatorów na poziomie światowym, kontynentalnym i krajowym oraz mistrzostwa świata zawodowców (IFBB Elite Pro World Championships), a także wiele innych prestiżowych imprez dla zawodowych kulturystów i fitnesek.

Największe w Polsce Targi Sportowe Go Active Show odbędą się w dniach 18-20 maja 2018 r. w Ptak Warsaw Expo. Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Więcej informacji: goactiveshow.pl

IFBB_ small

Komentarze: