Nasza reprezentacja na tegoroczne Mistrzostwa Świata Juniorów i Weteranów na Dominikanie była dość liczna (21 zawodników) a zasilił ją jeszcze mieszkający w Kanadzie Paweł Przedlacki. Wielokrotny mistrz Polski w kategorii ciężkiej z lat 1970. i 80. ubiegłego wieku pozazdrościł tytułu mistrza świata weteranów swoim kolegom z ówczesnej reprezentacji kraju (Paweł Filleborn, Waldemar Nol, Wiesław Czerski) i był bardzo blisko zdobycia tytułu, w czym przeszkodził mu wielokrotny mistrz świata weteranów, 71-letni Rafael Vera z Hiszpanii. Przedlacki wrócił na scenę w wieku 65 lat i wywalczył tytuł wicemistrza świata, prezentując bardzo dobrą formę i – jak przed laty – piękne zarysy umięśnienia.

Ale nie on był naszym głównym bohaterem na tych Mistrzostwach. Jeszcze lepiej wypadł Mariusz Bałaziński, który wywalczył tytuł mistrza świata w kategorii do 90 kg (40-49 lat). A startowało w tej kategorii aż 20 zawodników, w tym mistrz świata seniorów z 2007 r Mohamed Sabah (Bahrajn), mistrz Europy seniorów z 2008 r Josep Merino (Hiszpania)  oraz dwóch byłych mistrzów Europy weteranów w open: Ralf Szesny (Niemcy) i Jakub Potocki, który tym razem był szósty. A tuż zanim kolejny Polak, Krzysztof Skryplonek. Wspaniały sukces Bałazińskiego, który już bywał wicemistrzem  świata (w kulturystyce klasycznej) i wicemistrzem Europy w kulturystyce ekstremalnej.

Ale to nie koniec naszego medalowego żniwa. Dwa srebrne medale wywalczyły juniorki. Aleksandra Kępa w fitness, przegrywając – podobnie jak w Białymstoku – z mistrzynią świata Evą Banikovą (Słowacja) oraz rewelacja jesiennego sezonu w bikini-fitness  Justyna Zięcina, ulegając 9:12 ubiegłorocznej mistrzyni świata juniorek, Timei Trajtelovej (Słowacja). Brązowy medal zdobył nasz weteran w fitness plażowym mężczyzn (+45 lat) Karol Kundzicz. Na niezbyt lubianym 4 miejscu znalazła się urocza weteranka bikini-fitness Katarzyna Dmochewicz, a było to tym bardziej pechowe, że po 1 rundzie była na 2 miejscu. W ogólnym rozrachunku, nasza reprezentacja zajęła 2 miejsce w klasyfikacji drużynowej, za Hiszpanią. Startowały reprezentacje 46 krajów.