Ada Kalisz – Magda, Kolejny wielki sukces do kolekcji – bikini fitness i złoto w swojej kategorii na Pucharze Polski. Jakie masz kolejne plany startowe?

Magda Omarska – Aktualnie czekam na listę składu reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata i jeżeli się uda zakwalifikować, to będzie mój następny start. Jeżeli chodzi o przyszły rok – zobaczymy, na pewno nie będę sie śpieszyć, jeżeli moj trener uzna, że jestem gotowa, to wyjdę.

 

Ada Kalisz –– Wśród Twoich licznych osiągnięć jest m.in. ubiegłoroczne Mistrzostwo Polski w kategorii par mieszanych, które wywalczyliście wspólnie z Jackiem Ratusznikiem. Na ten sezon startowy założyłaś wyłącznie występy solowe w bikini fitness, czy może były plany na podbój sceny w jakimś duecie?

Magda Omarska – Musiałabym zmienić kategorię, bo obecnie bikiniary nie mogą już występować w parach mieszanych. A tak na poważnie, to uzyskany tytuł w pełni mnie satysfakcjonuje. Ponad to, nie wyobrażam sobie wyjść w parze z kimś innym, niż Jacek, a on juz w amatorskiej kulturystyce osiągnął praktycznie wszystko.

omarska4

 

Ada Kalisz –– Ciężko to na pewno porównywać, ale łatwiej jest występować na scenie solo, czy może jednak duet i obecność drugiej osoby daje więcej pewności siebie?

Magda Omarska – Bardzo dobrze wspominam występ w parach, jednak od zawsze byłam indywidualistką. Zwłaszcza, jeżeli chodzi o sport. Całe życie trenowałam taniec i akrobatykę sportową. Może nie powinnam się do tego przyznawać – jako absolwentka AWF, ale gry zespołowe to dla mnie czarna magia, totalnie nie potrafię się odnaleźć na boisku wśród innych ludzi!

omarska3

 

Ada Kalisz –– Podczas prezentacji, wyróżniasz się niewątpliwie dużą dojrzałością sceniczną i taką pozytywną pewnością siebie. To kwestia wypracowania, czy jednak liczy się też sam charakter?

Magda Omarska – Na pewno i jedno i drugie odgrywa tutaj dużą rolę, bowiem na scenie widać wszystko. Zarówno układ, jak i pozowanie muszą być idealnie dopracowane. Jeżeli dziewczyna wcześniej nie miała za dużo wspólnego ze sceną, to też widać. Ja sama ćwiczę bardzo dużo przed zawodami, jednak dla mnie – jako tancerki – scena nie jest czymś stresującym. Powiedziałabym nawet, że wręcz przeciwnie -nie mogę się jej doczekać !

omarska2

 

Ada Kalisz –– Poza zawodami, spełniasz się tez jako fotomodelka i grasz w reklamach. Czy przekładasz niejako te doświadczenia na scenę bikini?

Magda Omarska – Pokazywanie się przed kamerą, czy aparatem na pewno bardzo pomaga. Znam swoje ciało, wiem w jakich pozach najlepiej wygląda. To samo jeżeli chodzi o twarz i mimikę. Dokładnie wiem, co na scenie dobrze wygląda, a co absolutnie nie powinno mieć miejsca.

omarska1

 

Ada Kalisz –– Co zamyka się dla Ciebie w pojęciu „atrakcyjna kobieta”? Jakbyś ją zdefiniowała?

Magda Omarska – Pewność siebie. Czasami widzę piękne dziewczyny, które nie potrafią się „sprzedać” – czy to na scenie, czy w życiu. No i odwrotnie – kobiety, które „nie grzeszą urodą”, ale są tak pewne siebie, że mankamenty schodzą na drugi plan. Wydaje mi się, że atrakcyjnym trzeba sie czuć, żeby inni mogli to dostrzec. I niekoniecznie jest to kwestia urody.

omarska6

 

Ada Kalisz –– Poza oczywiście ogromnymi sukcesami i tytułowaniami, to co daje Ci sport sylwetkowy?  Bycie przysłowiową „bikiniarą” ma dla Ciebie szczególne znaczenie?

Magda Omarska – Praca nad własnym ciałem kształtuje również charakter. Ten sport wymaga ciągłej dyscypliny, pilnowania się oraz nie poddawania słabosciom. Jesteśmy tylko ludźmi, więc zdarzają się różne wpadki – czy to z dietą, czy treningiem. Jednak, nawet w takich chwilach słabości, ważne jest to aby dac z siebie tyle, na ile nas stać w danym momencie. Wiele ludzi pyta mnie, jak to robię? I że on/ona też by tak chcieli. Bardzo bawi mnie to pytanie, bo często w odpowiedzi na moje: „trzymam dietę i ciężko trenuję”, słyszę: „Eeeee, ja za bardzo lubię jeść i nie mam motywacji żeby ćwiczyć”. Nigdy nie wiem, co mam na to odpowiedzieć!

omarska5

 

Ada Kalisz –– Patrząc na Twoje życie rodzinne, osiągnięcia sportowe i wygląd – można by rzec: ta kobieta ma wszystko. Jakie jest zatem obecnie, największe marzenie Magdaleny Omarskiej?

Magda Omarska – Nie mogę go zdradzić, bo się nie spełni!

 

Ada Kalisz –– W sumie racja. Przezorny – zawsze ubezpieczony!
Spełniaj zatem te skryte marzenia i oczywiście powodzenia na kolejnych startach. Dziękuję za rozmowę.

Magda Omarska – Ja również bardzo dziękuję!

 

Komentarze: