Premiery najnowszych urządzeń i sprzętu z branży kulturystycznej i fitness, znani na całym świecie instruktorzy, dyskusje na temat trendów i innowacji, intensywny trening „na żywo” – tak w skrócie można określić zbliżającą się dziewiątą edycję targów FIT-EXPO fitness & sport park, która w dniach 23-25 maja odbędzie się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Od 23 do 25 maja na targach FIT-EXPO lać będzie się pot, podniesie ciśnienie i endorfina zwiedzających. Już niedługo rusza bowiem jedno z najważniejszych wydarzeń branży fitness w Polsce.

Poznań stolicą branży fitness

Przez trzy dni pawilony targowe tętnić będą życiem. Do Poznania zjadą się właściciele i menadżerowie siłowni, klubów oraz centrów fitness, ośrodków Wellness & SPA, OSiR-ów czy MOSiR-ów, ośrodków wypoczynkowych i rehabilitacyjnych oraz instruktorzy fitness. Wśród uczestników nie zabraknie również szerokiej publiczności, szczególnie miłośników aktywnego spędzania czasu, którzy będą mogli zapoznać się z kompleksową, ściśle skrojoną, ofertą dostosowaną do ich potrzeb.

pp-5698

Nowości produktowe

Targi FIT-EXPO to przede wszystkim ogromna dawka nowości produktowych, które zostaną zaprezentowane w przestronnych i nowoczesnych pawilonach targowych. Innowacyjne rozwiązania sprzętowe i usługowe z branży kulturystycznej oraz fitness przedstawią wiodący w kraju i za granicą producenci oraz dystrybutorzy, którzy z chęcią podzielą się fachową wiedzą.

Udział w targach to niepowtarzalna okazja do tego, by osobiście sprawdzić i przetestować sprzęt siłowy, a także urządzenia typu Cardio,  akcesoria dedykowane klubom fitness, sprzęt rehabilitacyjny. Oczywiście dostępne będą suplementy diety, odżywki dla sportowców i parafarmaceutyki. Będzie też okazja do kupienia modnych ciuchów na siłownię czy fitness.

pp-4594

Wydarzenia towarzyszące dla specjalistów

Stałym i bardzo ważnym punktem wzbogacającym część merytoryczną targów jest Kongres FIT-EXPO trendy i innowacje. Po raz trzeci właściciele i menadżerowie klubów fitness, a także trenerzy personalni podejmą dyskusję na temat kondycji branży fitness. Kongres FIT-EXPO trendy i innowacje odbędzie się dzień przed rozpoczęciem imprezy, 22 maja.

Podobnie jak w latach ubiegłych, w tym roku, targom FIT-EXPO towarzyszyć będzie Międzynarodowa Konwencja Fitness EU4YA. Fani zdrowego trybu życia pragnący udoskonalić swoje umiejętności wezmą udział w energetycznych i inspirujących warsztatach trwających ponad 100 godziny. Poprowadzi je grupa blisko 70 prezenterów z Polski i za granicy. Jedną z nowości będzie odrębna strefa treningu z TRX.

Na uczestników czekać będzie ponad 50 stanowisk do ćwiczeń, trzech master instruktorów oraz inni prezenterzy, którzy wspólnie poprowadzą  10 godzin wszechstronnych zajęć. W premierowym wydaniu odbędą się warsztaty i wykłady na temat face fitness oraz lekcje Masala Bhangra – połączenie tańca indyjskiego z układem fitness.

Wydarzenia dla szerokiej publiczności

Ostatni dzień targów – niedziela – otwarta jest dla szerokiej publiczności. Na entuzjastów aktywnego, zdrowego stylu życia czekają wyjątkowe atrakcje.

Porady dietetyczne

Eksperci doradzą jak skomponować dietę dopasowaną do ćwiczeń i konkretnych efektów jakie chce osiągnąć aktywna osoba. Zupełnie inną dietę stosuje kulturysta czy kobieta chodząca na fitness. Konsultacja ze specjalistą pomoże wyeliminować błędy, które mogą mieć wpływ na to, że nie osiągamy takich celów, jakie założyliśmy.

pp-4652

Pielęgnacja ciała

Każda forma ćwiczeń od cardio po squash, orbitrek, step czy nawet pilates wyciska z nas mniejsze lub większe poty. Zdrowy styl życia nie kończy się wraz z opuszczeniem sali treningowej. Okazuje się, że pielęgnacja ciała osób aktywnych jest ważna. Bezpośrednia konsultacja ze specjalistkami kosmetologii przyda się aktywnym kobietom oraz mężczyznom. Szeroka oferta rynkowa sprawia, że czujemy się zagubieni w gąszczu dostępnych kosmetyków, a specjaliści pomogą nam się w tym wszystkim odnaleźć.

Jak biegać, czyli porady trenerskie

Najpierw jest chęć zmiany wprowadzenia zdrowego stylu życia. Początkujący amatorzy fitness zapominają często, że trener jak dobry mentor czujnym okiem wychwyci nasze złe przyzwyczajenia, które stosujemy na siłowni, aerobicu czy biegając. Powtarzanie błędnie wykonywanych ćwiczeń , czy zła technika biegania prędzej czy później mogą doprowadzić do przykrej kontuzji. Specjalnie dla zwiedzających przygotowane są bezpłatne konsultacje z trenerem, który da wskazówki jak biegać oraz jaki pokierować treningiem, żeby na długo cieszyć się dobrą kondycją i zdrowiem.

pp-4636

Zasady wstępu

  • Od czwartku do soboty – wstęp wyłącznie dla specjalistów
  • Specjaliści zainteresowani udziałem w targach FIT-EXPO mogą już teraz nabyć bilety za pośrednictwem serwisu MTP24.pl.
  • Niedziela – dla szerokiej publiczności – wstęp wolny

Więcej szczegółów o targach na stronie www.fitness.mtp.pl

Do zobaczenia na FIT-EXPO 2014!

Komentarze: