Już za niecały miesiąc Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach za sprawą Fit Life Expo 2017 stanie się największą areną sportów siłowych w kraju. Tegoroczna edycja rozpoczyna cykl wydarzeń planowanych na kolejne lata. Podczas imprezy będziemy świadkami m.in. niezwykłej i wydawać by się mogło niemożliwej próby pobicia rekordu Guinnessa w liczbie pokonanych na rękę zawodników, podczas której śmiałkowie staną naprzeciw „jednej z najsilniejszych rąk świata”, czyli Rustama Babayeva, planującego pokonać ponad tysiąc chętnych! Ponadto odbywające się po raz pierwszy w kraju eliminacje do elitarnych zawodów Arnold Classic Australia 2018, najbardziej prestiżowe amatorskie zawody sylwetkowe IFBB Diamond Cup, spotkania ze światowej klasy gwiazdami kulturystyki, fitness i sportów siłowych –  Mariuszem Pudzianowskim, Chul Soonem, Simeonem Pandą i wieloma wieloma innymi, zawody crossfit, konwencja fitness, wybór Miss Boom Boom czyli najlepszych fit pośladków, porady dietetyków, stoiska z suplementami diety, food trucki, strefa chillout oraz możliwość wzięcia udziału we wspólnych treningach.

FLE jest odpowiedzią na ogromne i rosnące zainteresowanie zdrowym stylem życia i sportami siłowymi. Chcemy, by nasza impreza docelowo stała się największym wydarzeniem branży fit i sportów siłowych w Polsce i tej części Europy. Cieszę się, że odbędzie się na Śląsku – w kolebce polskich sportów siłowych – mówi Mateusz Respondek, Prezes Zarządu Global Center Group, pomysłodawca i organizator Fit Life Expo 2017 i dodaje – po dokładnej analizie rynku przygotowaliśmy bardzo bogaty i wartościowy program, pełen atrakcji dla najbardziej wymagających uczestników, a wszystko to
w jednym czasie i miejscu.

Chul_Soon

,,Schwarzenegger” w Katowicach

Fit Life Expo 2017 to wydarzenie bez precedensu. Po raz pierwszy w historii pasjonaci zdrowego i aktywnego trybu życia znajdą tak wiele atrakcji w jednym miejscu i czasie. Gwoździem programu będą odbywające się premierowo w Polsce eliminacje do najbardziej prestiżowych zawodów strongman Arnolda Schwarzeneggera – Arnold Classic Australia 2018, czyli ARNOLD PRO STRONGMAN WORLD SERIES – Takie zawody to ewenement w skali całego kulturystycznego świata. Po raz pierwszy w historii wszystkie eliminacje do finałowych zawodów strongmanów Arnolda odbędą się w Polsce! Oznacza to, że absolutna światowa czołówka pojawi się w naszym kraju kilkukrotnie, a pasjonującą rywalizację zainauguruje właśnie Fit Life Expo w Katowicach – mówi Bartłomiej Bąk, prezes Strongman Corporation Poland, współorganizator Arnold Pro Strongman World Series w Polsce.

Najlepsi kulturyści będą rywalizować na Placu Honorowym przed katowickim Spodkiem
w kilku widowiskowych konkurencjach, m. in. takich jak:
Farmer’s walk 175KG 20M (Spacer farmera), Log lift 4 reps, Medley: 2x Sand back 130 & 2x keg carry 15M, Hercules Hold (Uchwyt Herkulesa), Conans Wheel, Track Pull, Deadlift for max (Martwy ciąg), Front Hold, Yok 450 20M, Stones 130-200 KG.

Warto dodać, że w tej formule cyklu zawodów wystartują Polacy, a sędzią głównym eliminacji będzie Mariusz Pudzianowski. Dotychczas jedynym reprezentantem naszego kraju, któremu udało się stanąć na podium finałowej rywalizacji w Columbus w stanie Ohio jest
Mateusz Kieliszkowski. Czy doczekamy się jego następcy? Być może odpowiedź na to pytanie poznamy właśnie w Katowicach podczas Fit Life Expo.

Warszawskie Koksy

Diamenty kulturystyki i gwiazdy zza granicy

Podczas Fit Life Expo będzie można spotkać i zdobyć autograf gwiazd światowego fitnessu
w tym dwóch postaci, których raczej nie trzeba przedstawiać –
nazywanego azjatycką dumą
Chul Soona
oraz Simeona Pandy, najsłynniejszego brytyjskiego fitness modela, mającego niemal
5,5 mln fanów na Facebooku. Nie zabraknie również islandzkiej mistrzyni IFBB Bikini Fitness
Margret Gnarr.

Hwang Chul Soon to przykład niezwykłej metamorfozy. Szczupły i nieśmiały nastolatek postanowił zmienić swoje życie i zaczął treningi siłowe. Dzisiaj cały kulturystyczny i fitnessowy świat traktuje go z ogromnym szacunkiem, a grono jego fanów na Instagramie liczy prawie ponad 800 tys! To, co najbardziej przykuwa wzrok w jego budowie ciała to imponujący brzuch z zarysowanym… ośmiopakiem. W Katowicach podczas Fit Life Expo poza znakomicie wyrzeźbionym ciałem zaprezentuje także swój niepowtarzalny taniec.

Simeon Panda to z kolei fitness model i bodybuilder z Wielkiej Brytanii. Entuzjasta ćwiczeń
z dużymi ciężarami promujący budowanie wymarzonej sylwetki w oparciu o kulturystykę naturalną. W zaledwie 10 lat stał się dla wielu niedoścignionym wzorem i motywacją, o czym świadczy potężna armia fanów w jego kanałach social media. Simeon podczas Fit Life Expo wygłosi swoją słynną przemowę motywacyjną.

Podczas Fit Life Expo zobaczymy także tych, którzy poczynili już znaczne postępy
w drodze na kulturystyczny szczyt. Wszystko za sprawą jednych z najbardziej prestiżowych
i rozpoznawalnych amatorskich zawodów sylwetkowych IFBB Diamond Cup, w trakcie których po raz pierwszy w naszym kraju będą rywalizować najlepsi amatorzy z Europy. Pula nagród wynosi 10 tys. euro, więc jest o co walczyć.

Ponadto po raz pierwszy w Polsce odbędzie się seminarium Bikini Fitness, które poprowadzi Margret Gnarr, mistrzyni IFBB LEAUGE PRO w tej formule.

Margret Gnarr

Simeon Panda

Najsilniejsza ręka świata vs śmiałkowie

Niewątpliwą atrakcją dwudniowych Targów będzie próba pobicia rekordu Guinnessa
w liczbie pokonanych na rękę zawodników. Śmiałkowie staną naprzeciw jednej
z „najsilniejszych rąk świata”, czyli ukraińskiego 22-latka Rustama Babayeva. Obdarzony nieziemską mocą młodzieniec planuje pokonać w Katowicach ponad tysiąc przeciwników!
W szranki może stanąć każdy, a jeśli ktoś pokona mistrza, otrzyma nagrodę specjalną od organizatorów.

Fitness, Crossfit, Miss Boom Boom

Głównym punktem programu w obszarze fitnessu jest z kolei konwencja z udziałem światowej sławy prezenterów, m.in. Zeny Saheli, Sasà Pagano, Fabio Ponzo, a także polskich reprezentantów, m.in. Pawła Oracza. Na kilku scenach, uczestnicy będą mieli okazję trenować ze swoimi idolami w ramach takich kategorii jak dance, step czy dynamic postural.

Targi Fit Life Expo zapoczątkują także cykl zawodów w obszarze crossfitu
pt. Cross Miners Games. Tym samym, ta niezwykle popularna w naszym kraju i zdobywająca coraz większe grono entuzjastów odmiana sportów siłowo-wytrzymałościowych, doczekała się własnego profesjonalnego cyklu zawodów, których finały odbywać będą się każdego roku w Katowicach.

Piotr Głuchowski

Nie lada ciekawostką będzie wybór… najlepszych FIT pośladków w Polsce. Inspiracją do zorganizowania wyborów Miss BUM BUM Polska (które były przeprowadzane m.in. w Mielnie
w lipcu tego roku) jest coroczny konkurs Miss BUM BUM w ojczyźnie najkrąglejszych pośladków, czyli Brazylii.

Równolegle do sportowych atrakcji odbywać się będą również biznesowe poranki
i branżowy networking, prelekcje tematyczne i wykłady motywacyjne. Wśród prelegentów
m.in. Piotr Głuchowski, Robert Piotrkowicz, Kolektyw Warszawskich Koksów i inni równie rozpoznawalni w branży prelegenci. Podczas Festiwalu Fit Life Expo na stoiskach wystawców będzie można także poznać ofertę produktów i usług z zakresu fitness, wellness, suplementacji czy beauty&care, a także spotkać dziesiątki znanych i rozpoznawalnych twarzy z branży!

Za rok Schwarzenegger?

Fit Life Expo rozpoczyna nową erę sportów siłowych w Polsce! Organizatorzy prowadzą rozmowy nt. udziału w przyszłorocznej edycji samego Arnolda Schwarzeneggera, a na kolejne edycje chcą zaprosić największe gwiazdy światowych sportów siłowych.

Szczegóły wydarzenia na www.fitlife-expo.pl

FitLifeExpo

Komentarze: