W sobotę, 14 kwietnia, w samym centrum Warszawy, pobiegnie pierwszy w Polsce miejski bieg z przeszkodami. Reebok POWERUN by Runmageddon to unikalna formuła, w której uczestnicy sami decydują, czy chcą pokonywać przeszkody, czy omijać je i po prostu biec!

Reebok POWERUN by Runmageddon pobiegnie przez najbardziej reprezentatywne części Warszawy – Stare Miasto i Bulwary Wiślane. Trasa mierzyć będzie około 10 km, a na drodze uczestników stanie 10 zróżnicowanych pod kątem trudności przeszkód.

Przeszkoda czy bieg? Te pytania w pełni oddają ideę wydarzenia organizowanego przez Reebok i Runmageddon. POWERUN to pierwszy w Polsce bieg, podczas którego uczestnicy sami decydują, jak chcą pokonać trasę – czy wybrać przeszkody, czy po prostu biec. Jeśli postawią na przeszkodę i uda im się ją pokonać, wówczas ich wysiłek zostanie nagrodzony odjęciem 1 minuty od końcowego wyniku. Ta reguła dotyczy każdej przeszkody – tym samym za 10 przebytych utrudnień można zyskać aż 10 minut czasu. Uczestnikom, którzy nie zdecydują się na pokonywanie przeszkód, pozostanie szybki bieg do mety.

POWERUN_7

POWERUN_6

POWERUN_3

Ambasadorami biegu Reebok POWERUN by Runmageddon zostały dwie osoby, które najlepiej reprezentują te dwa style biegowe: POWER, czyli przeszkody – Jarosław Bieniecki, założyciel Runmageddonu oraz RUN, czyli szybkość – Anna Kiełbasińska, czołowa polska sprinterka na dystansie 200 metrów.

POWERUN_5

POWERUN_4

POWERUN_1

Podczas POWERUN zawodnicy zmierzą się z 10 przeszkodami, dobrze znanymi uczestnikom Runmageddonów:

 • Multirig – konstrukcja z zawieszeniem drążków i kół gimnastycznych. Zawodnicy mogą używać wyłącznie kończyn górnych do przedostania się z punktu początkowego do punktu końcowego.

 • Helikopter – wspinanie się do góry po pionowej drabince.

 • Pole dance – wspięcie po grubych, pochylonych rurach na górną część konstrukcji i zjazd po pionowej rurze.

 • Wahliwa – zawieszona pod kątem kratownica z łańcuchem. Zadaniem uczestników jest przedostanie się z jednego końca ściany na drugi przy pomocy podwieszonej metalowej siatki.

 • Parkour – połączenie kilku przeszkód o miejskim charakterze.

 • Ściana z opon / łańcuchów – zawodnik przedostaje się ponad wierzchołkiem ściany z jednej jej strony na drugą przy użyciu opon / łańcucha.

 • X-man – pokonanie przeszkody z punktu początkowego do końcowego po łańcuchach.

 • Hope to rope – wspinaczka po ścianie i przedostanie się na drugą stronę.

 • Czarna wdowa – przejście metalowej konstrukcji pomiędzy linami na drugą stronę.

 • Porodówka – kilka rzędów opon, przytwierdzonych do ziemi drewnianym palem. Przeszkodę można pokonać przeciskając się na drugą stronę przez niewielki otwór pozostawiony pod oponami.

Start oraz meta mieścić się będą w Parku Fontann przy Bulwarach Wiślanych. Tam też zlokalizowane zostanie miasteczko biegowe, w którym oprócz pakietów startowych, na wszystkich odwiedzających czekać będzie szereg atrakcji przygotowanych przez markę Reebok. W specjalnie zbudowanej strefie będzie można, między innymi, przetestować oraz kupić po atrakcyjnej cenie rekomendowane do biegu POWERUN buty Reebok FLOATRIDE, spersonalizować swoją koszulkę startową czy spotkać się z ambasadorami marki i ekspertami.

POWERUN_9

Buty biegowe Reebok FLOATRIDE to najbardziej zaawansowane technologicznie buty w historii marki Reebok. Innowacyjna pianka FLOATRIDE, z której zrobiona jest podeszwa, zapewnia idealną sprężystość i amortyzację podczas biegu. Wewnętrzna wkładka buta zapewnia pełną kontrolę stopy na każdej nawierzchni, a bezszwowa cholewka ULTRA KNIT gwarantuje przewiewność i idealne dopasowanie do stopy biegacza. To wszystko powoduje, że dzięki butom Reebok FLOATRIDE można niemal odpłynąć w biegu.

POWERUN_2

Informacje praktyczne

Reebok POWERUN by Runmageddon odbędzie się w sobotę, 14 kwietnia. Start imprezy przewidziany jest na godz. 9:00, a całe wydarzenie potrwa do 18:00. Uczestnicy biegu będą ruszać seriami, co 15 minut, w grupach po ok 150 osób.

 • Start zapisów: 30 stycznia

 • Liczba miejsc: 5000

 • Ceny pakietów: im wcześniej tym taniej, ceny od 79 PLN

 • W pakiecie startowym znajdą się, m.in. koszulka techniczna biegu POWERUN marki Reebok, zniżka na zakup butów Reebok FLOATRIDE oraz napoje

 • Odbiór pakietów startowych będzie możliwy od 13 kwietnia w miasteczku biegowym w Parku Fontann

Organizatorzy wydarzenia

Marka Reebok od początku istnienia związana jest z bieganiem. Założycielem firmy był biegacz – Joseph William Foster. Firma wyprodukowała w 1895 roku pierwsze na świecie kolce biegowe. Model ten został wykorzystany przez czołowych lekkoatletów na Igrzyskach Olimpijskich w 1924 roku. W 1995 roku marka stworzyła jeden z pierwszych w Polsce klubów biegowych promujących tę dyscyplinę sportu pod nazwą Klub Biegacza Reebok. Dziś Reebok kontynuuje dorobek założycieli, tworząc profesjonalne produkty dostosowane do potrzeb biegaczy na długie, średnie i krótkie dystanse, a także zróżnicowane nawierzchnie – płaskie, górskie i z przeszkodami. Reebok POWERUN by Runmageddon to kolejny krok w działaniach marki, która oprócz innowacyjnych rozwiązań, chce oferować również unikalne doświadczenia biegowe.

Runmageddon to obecnie największy organizator ekstremalnych biegów z przeszkodami w Polsce. W 2017 roku w 17 edycjach udział wzięło blisko 60 tys. osób. Biegi, zróżnicowane pod względem stopnia trudności, obejmują formuły od 2 km i 10 przeszkód do 42 km i 140 przeszkód. Organizowane są niezależnie od pór roku i warunków pogodowych w całej Polsce.

 

Komentarze: