Wiele się słyszy o tym, ze powinniśmy dbać o oczyszczanie organizmu. Wielu producentów proponuje nam specjalne suplementy, jednak prawda jest taka, że tylko naturalnymi sposobami jesteśmy w stanie „odświeżyć” swoje ciało. Mamy dla Was kilka ciekawych informacji.

Twierdzenie 1 – Detoks pomaga schudnąć

Wiele osób chudnie na diecie detoksykacyjnej, często dlatego, że toksyny sprzyjają odkładaniu się tłuszczu. To jednak dość naciągane stwierdzenie, gdyż chudniemy zwykle dlatego, że na diecie detoksykacyjnej jemy po prostu mniej.

W 2015 roku przedstawiono badania, z których wynika, że diety oczyszczające sprzyjają raczej ograniczaniu kalorii i chudnięciu niż realnemu detoksowi.

 

Twierdzenie 2 – Unikaj chemikaliów

Można użyć sformułowania, że praktycznie wszędzie otaczają nas toksyny. W wodzie, w pożywieniu i środowisku naturalnym. Zgadza się, jednak prawda jest nieco inna. Wiele substancji toksycznych jest praktycznie w całości wydalanych przez nasze ciało – wątrobę, nerki i skórę.

Oczywiście wiemy, że należy unikać toksyn, jednak nie dajmy się zwariować także w drugą stronę. Większość związków z jakimi mamy do czynienia są stosunkowo łagodne, inne zaś nawet niesłusznie mogą zostać tak zidentyfikowane (kofeina, alkohol).

Pamiętajmy o tym, aby we wszystkim zachować umiar, tylko dzięki temu będziemy w stanie ograniczać ekspozycję na toksyny.

 

Twierdzenie 3 – Naturalna detoksykacja

Nie oszukujmy się, aby doprowadzić do równowagi w naszym organizmie musimy zapewnić mu maksymalnie naturalne środowisko, dlatego tylko naturalne sposoby oczyszczania mogą być skuteczne.

– Spirulina, chlorella, oset, mniszek lekarski, żeń-szeń, cebula, czosnek, kurkumina, resweratrol, cynk, witamina A, C i E zmniejszają uszkodzenia oksydacyjne związane z obecnością metali ciężkich

– Chlorella i spirulina wspomagają usuwanie rtęci

– Spirulina i cynk hamują wchłanianie dioksyn z żywności

– Ostropest zmniejsza uszkodzenia oksydacyjne i obniża ilość toksyn przedostających się do komórek

– Kwas foliowy ma zasadnicze znacznie dla metabolizmu arsenu

– Kwas alfa liponowy wspomaga proces detoksykacji

– Cysteina, metionina, witamina C i tiamina mogą zmniejszać stres oksydacyjny związany z ekspozycją na arsen

Komentarze: