Dwa dni temu w Moskwie odbyła się pierwsza konferencja prasowa przed wielkim bokserskim wydarzeniem: walką mistrza świata wersji WBA, IBF, WBO i IBO Władimira Kliczki z mistrzem świata WBA Aleksandrem Powietkinem, zaplanowanego na 5 października w kompleksie „Olimpijskij” w Moskwie. Obaj bokserzy zachowywali się jak wielcy dżentelmeni światowego sportu, nie obrażali się, nie wyzywali, nie grozili. Kliczko swobodnie wypowiadał się w trzech językach: angielskim, niemieckim i rosyjskim. Stwierdził – „Sprawa mojego pojedynku z Aleksandrem to długa historia, nie raz stawiano pytanie na temat naszego spotkania w ringu. Teraz decyzja już zapadła.

Przede wszystkim chciałbym podziękować organizatorowi tej walki, Andriejowi Riabinskiemu – tylko dzięki jego usilnym staraniom ten pojedynek dojdzie do skutku 5 października w Moskwie. Aleksander to mistrz olimpijski, który nie przegrał ani jednej walki. Widzę jego wolę zwycięstwa, jego bojowy nastrój i wiem, że nie będzie lekko. Ale jestem gotów i obiecuję, że pojedynek będzie emocjonujący. Uważam Aleksandra za godnego przeciwnika i szczerze życzę mu powodzenia w drugim etapie przygotowań i, oczywiście, w walce.”

A Powietkin również podziękował organizatorom i sponsorom (firmie K2), a potem dodał – „Śmiało mogę powiedzieć, że jestem nastawiony na tę walkę. Mam bardzo mocny sztab trenerski i cały czas poświęcam na przygotowania. Teraz zacznie się drugi etap przygotowań, w którym będą treningi bokserskie i sparringi. Nie rozpraszam się innymi rzeczami, zdając sobie sprawę z ogromnej odpowiedzialności i podejdę do najważniejszego pojedynku mojego życia w swojej najwyższej formie. Mam co przeciwstawić Władimirowi.”

W konferencji, którą nazwano „pojedynkiem na spojrzenia” dwóch superciężkich bokserów, wzięło udział ponad 300 dziennikarzy reprezentujących rosyjskie i  europejskie media. Walkę Kliczki z Powietkinem uważa się za najbardziej oczekiwane wydarzenie 2013 r. w kręgach kibiców.

Walka będzie bezpośrednio transmitowana 5 października przez ponad 20 światowych kanałów telewizyjnych ( w tym HBO, RTL i Rosja 1), tak więc i my będziemy mieli szansę ją oglądać.

 

Zdjęcia:
www.ironworld.ru
Kliczko 1
Kliczko 2
Kliczko 3
Kliczko 4
Kliczko 5
Kliczko 6

Komentarze: