Podczas tegorocznej edycji Narodowego Dnia Sportu organizowany jest konkurs na Inicjatywę Sportową Roku. Projekt skierowany jest do wszystkich animatorów wydarzeń sportowych, którzy chcieliby zaprezentować organizowane przez siebie inicjatywy wspierające aktywność sportową. W konkursie może wziąć udział każda organizacja lub osoba, która organizuje sportową inicjatywę rozumianą jako dowolne wydarzenie lub cykl wydarzeń związanych ze sportem. Liczy się kreatywność, oryginalny pomysł, nieszablonowe podejście do aktywnego spędzania czasu. Autorzy najciekawszych inicjatyw sportowych otrzymają atrakcyjne nagrody. Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia zgłaszających projekty!  

Plakat_NDS_konkurs_SIR-01
Aby wziąć w udział w konkursie wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie Narodowego Dnia Sportu i przesłać go na adres: inicjatywasportowa@zwalcznude.pl

 Harmonogram konkursu:

•    do 25 maja 2014 r. – przyjmowanie zgłoszeń
•    od 12 maja do 3 czerwca 2014 r. – głosowanie na wybraną inicjatywę sportową na stronie NarodowyDzienSportu.pl (można oddać jeden głos dziennie)
•    od 4 do 10 czerwca 2014 r. – wybór najlepszych inicjatyw sportowych przez specjalną komisję złożoną z przedstawicieli Organizatora, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Wybór zostanie dokonany spośród 20 najwyżej notowanych inicjatyw w głosowaniu internetowym
•    14 czerwca 2014 r. – wyłonienie zwycięzców

Do wygrania:

•    1000 zł na sprzęt sportowy
•    Prezentacja nagrodzonych inicjatyw na stronie internetowej i fanpage’u Narodowego Dnia Sportu
•    Zaproszenia VIP na mecz rozgrywany w Warszawie w ramach Narodowego Dnia Sportu
•    Kampania reklamowa nagrodzonej inicjatywy w internecie i w mediach społecznościowych
•    Kampania promocyjno-banerowa na stronach patronów medialnych wydarzenia
Narodowy Dzień Sportu to ogólnopolski projekt popularyzujący aktywność sportową wśród Polaków. Ideą akcji jest umożliwienie wszystkim chętnym dostępu do nieodpłatnych, specjalnie przygotowanych treningów w wielu dyscyplinach sportowych. Projekt skierowany jest zarówno do uprawiających już sport rekreacyjnie, jak i tych, którzy dopiero planują rozpoczęcie treningów. Wybrane szkolenia poprowadzą wybitni polscy sportowcy i olimpijczycy, m.in. Iwona Guzowska, Jacek Wszoła, Andrzej Supron, Kajetan Broniewski, Mariusz Czerkawski i Marcin Żewłakow. W pierwszej edycji  Narodowego Dnia Sportu 26 października 2013 r. z bezpłatnych zajęć i treningów skorzystało ponad 60 tysięcy osób. Projekt jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki i odbywa się pod patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Kontakt:
Krystyna Radkowska
Organizatorka Narodowego Dnia Sportu
tel.: 501 104 087; e-mail: krystynaradkowska@zwalcznude.pl

Komentarze: