Kulturystyka to dyscyplina sportu, która pozwala z sylwetki cherlawej lub otyłej wypracować sylwetkę wysportowaną lub kulturystyczną. W tym też celu co miesiąc do klubów kulturystycznych zapisują się coraz to nowe osoby chcące zmienić wygląd swojej sylwetki.  

Podstawowy kłopot z jakim się zderzają to jak ćwiczyć, aby ciało, w tym i mięśnie, nabrały wysokiego znaki jakości (odpowiednio duża masa mięśniowa dobra separacja mięśni) . Oczywiście, na salach treningowych są instruktorzy i trenerzy personalni, których można się o to zapytać. Problem w tym, że najczęściej życzą sobie oni kasy za informacje lub też ich wygląd wcale nie świadczy o tym, że takie informacje posiadają. A informacje muszą być rzetelne, gdyż szkoda czasu na treningi bezefektywne. Każdemu się spieszy i każdy chce w miarę szybko przebudować swoją sylwetkę na sylwetkę zgodną z jego wyobrażeniami.

KiF Sport postanowił wyjść naprzeciw wszystkim osobom, które rozpoczynają lub też niedawno rozpoczęły treningi siłowe. Od tego numeru rozpoczynamy cykl „Mistrzowie radzą początkującym”. Jak sama nazwa wskazuje mistrzowie, czyli najlepsi polscy kulturyści, będą udzielać porad dotyczących pierwszego okresu treningów.

Oczywiście, nie każda osoba ćwicząca w klubie kulturystycznym chce mieć taką muskulaturę jaką mają owi mistrzowie i nie to jest celem tego cyklu. Celem jest wykorzystanie w pierwszym okresie treningów ogromnej wiedzy teoretycznej i praktycznej  najlepszych polskich kulturystów.  Oni też kiedyś zaczynali treningi i po drodze do obecnie posiadanej muskulatury popełnili wiele błędów. Dzięki ich radom  czytelnicy działu „Mistrzowie radzą początkującym” takich błędów popełniać nie muszą.
Treningi kulturystyczne mają na celu rozwój wszystkich grup mięśniowych. Pierwsza część tego cyklu jest poświęcona mięśniom naramiennym.

Cenne porady Arkadiusza Szyderskiego, Roberta Piotrowicza oraz Szymona Łady znajdziecie w nr 7-8/2014  (numer 7-8/2014 to numer wakacyjny – lipiec i sierpień)

Komentarze: