OSTRAVA (1)

LISTA ZAWODNIKÓW I ZAWODNICZEK NA DIAMOND CUP OSTRAVA! 

czechiapro_BB_2017_5_ENG

WOMEN’S FITNESS OPEN

Olena Checkerda Italy
Eva Banikova Slovakia – 2nd category

 

MIXED PAIRS

Veronika Olejárová + Tomáš Bronerský

 

JUNIOR WOMEN’S BIKINI-FITNESS OPEN

Ina Navachuk Belarus
Gabriela Nedelcheva Bulgaria
Marie Kubíková Czechia
Michaela Hemmerová Czechia
Eva Dlabajová Czechia
Nikola Keprtová Czechia
Aneta Lemperová Czechia
Wiktoria Nojszewska Poland
Andrea Halasova Slovakia

 

WOMEN’S BIKINI-FITNESS UP TO 158 CM

Lucie Šimková Czechia
Martina Crlová Czechia
Marina Mocanu Czechia
Andrea Papp Hungary
Judit Béres Hungary
Anastasija Sidorevič Lithuania
Katarzyna Dmochewicz Poland – 2nd category
Ana Tapu San Marino

 

WOMEN’S BIKINI-FITNESS UP TO 162 CM

Stephanie Davis Austria
Andreea Osvat Austria
Gabriela Nedelcheva Bulgaria – 2nd category
Andrea Navrátilová Czechia
Kateřina Blažčíková Czechia
Dóra Bodó Hungary
Karina Gavrikova Hungary
Edyta Tamilewska Poland – 2nd category
Julia Fusiecka Poland
Justyna Ziecina Poland
Daria Matveeva Russia – added May 23rd
Radka Szombathova Slovakia
Erika Tarkuličová Slovakia

 

WOMEN’S BIKINI-FITNESS UP TO 166 CM

Ina Navachuk Belarus
Katrin Walicová Czechia
Ivana Halamová Czechia – 2nd category
Eva Dlabajová Czechia – 2nd category
Jana Jandeková Czechia
Tímea Szénási Hungary
Sára Katona Hungary
Ágnes Urbán Hungary – 2nd category
Aleksandra Szwec Poland
Ekaterina Rykova Russia – added May 23rd
Andrea Neumannova Slovakia
Janka Medunova Slovakia – 2nd category
Andrea Halasova Slovakia – 2nd category
Esther Garcia Spain

 

WOMEN’S BIKINI-FITNESS UP TO 169 CM

Gabriela Markova Czechia
Renata Markowiczová Czechia – added May 23rd
Kristina Narbutaitytė Lithuania
Justyna Rybczonek Poland
Wiktoria Nojszewska Poland – 2nd category
Inna Glukhova Russia – added May 23rd

 

WOMEN’S BIKINI-FITNESS UP TO 172 CM

Andrea Lackner Austria
Darya Sitdzikava Belarus
Marina Bedřichová Czechia
Kateřina Holmanová Czechia
Denisa Snovická Czechia
Jana Slívová Czechia – 2nd category
Zsófia Czifra Hungary
Brigitta Békefi Hungary
Alessia Facchin Italy
Diana Stankejeva Lithuania
Karolina Wojcik Poland
Jana Karnisova Slovakia

 

WOMEN’S BIKINI-FITNESS OVER 172 CM

Bilyana Yotovska Bulgaria
Eva Havelková Czechia
Lenka Trčková Czechia
Markéta Šuráňová Czechia
Tereza Zelenka Czechia
Nóra Sebestyén-Hérics Hungary
Svitlana Nymyrowska Poland
Natalya Lugovskih Russia – added May 23rd
Diana Vargová Slovakia

 

MASTER WOMEN’S BIKINI-FITNESS OPEN

Andrea Lackner Austria
Šárka Noga Czechia
Ivana Halamová Czechia
Lenka Hlaváčová Czechia
Zuzana Hajduková Czechia
Jana Slívová Czechia
Zsófia Kindl Hungary
Judit Béres Hungary
Ágnes Urbán Hungary
Edyta Tamilewska Poland
Katarzyna Dmochewicz Poland
Anita Szymczak Poland – withdrawn May 23rd
Marzena Kamrowska Poland
Ekatertina Leonteva Russia – added May 23rd
Janka Medunova Slovakia

 

JUNIOR WOMEN’S BODYFITNESS OPEN

Gabriela Linhartová Czechia
Kateřina Brachtlová Czechia

WOMEN’S BODYFITNESS UP TO 163 CM

Timea Ontková Czechia
Michaela Kohutova Czechia
Ksenia Lebedeva Russia – added May 23rd
Alzbeta Petkova Slovakia
Timea Ontkova Slovakia
Cristina Gomez Spain

 

WOMEN’S BODYFITNESS UP TO 168 CM

Eva Rusan Croatia
Jennifer Rohde Germany
Melinda Mercz Hungary
Marta Laskowska Poland

 

WOMEN’S BODYFITNESS OVER 168 CM

Veronika Olejárová Czechia
Radka Dubenecká Czechia – 2nd category
Alena Kovalcikova Slovakia
Patricia Barbero Spain
Noelia Segura Spain

 

MASTER WOMEN’S BODYFITNESS OPEN

Radka Dubenecká Czechia

 

WOMEN’S PHYSIQUE OPEN

Olha Zhelamska Czechia
Alena Hatvani Czechia
Aleksandra Krzyworzeka Poland – withdrawn May 23rd

 

JUNIOR MEN’S CLASSIC BODYBUILDING 16-23 YEARS, OPEN

Dominik Guzdek Czechia
Miroslav Holub Czechia
Michael Pilař Czechia
Jakub Siemek Poland
Vito Kregar Slovenia

 

MEN’S CLASSIC BODYBUILDING UP TO 175 CM

Christopher Ellis Croatia
Michał Osewski Poland
Damian Skoczylas Poland
Vladimir Jovanovic Serbia

 

MEN’S CLASSIC BODYBUILDING UP TO 180 CM

Filip Šebák Czechia
Richard Bilik Czechia
Daniel Táborský Czechia – 2nd category
Sebastian Weis Germany
Antonio Ludovico Italy
Michal Zadlo Poland
Szymon Karelus Poland
Sergey Taranukho Russia – added May 23rd
Boris Palovic Slovakia

 

MEN’S CLASSIC BODYBUILDING OVER 180 CM

David Želina Czechia
Tymofij Ihumencev Czechia
Krystian Hoffman Poland
Jacek Ratusznik Poland
Tomasz Kopec Poland
Adrian Cyronek Poland
Jacek Patorski Poland
Andrej Markovic Slovakia
Vito Kregar Slovenia – 2nd category

 

MASTER MEN’S CLASSIC BODYBUILDING OVER 40, OPEN

Patrik Šerý Czechia

 

YOUNGER JUNOR MEN’S BODYBUILDING 16-18 YEARS, OPEN

Ondřej Šesták Czechia
Patrik Dzurilla Slovakia

 

JUNIOR MEN’S BODYBUILDING 16-23 YEARS UP TO 75 KG

Lukáš Rejholec Czechia

 

JUNIOR MEN’S BODYBUILDING 16-23 YEARS OVER 75 KG

Martin Adamus Czechia
Vladimír Částka Czechia
Petr Quis Czechia
Daniel Táborský Czechia
Marek Janidzar Slovakia

 

MEN’S BODYBUILDING UP TO 70 KG

István Kasza Hungary
Lukasz Zak Poland
MEN’S BODYBUILDING UP TO 80 KG
Michael Sauseng Austria
Jan Zapletal Czechia
Gergely Arnold Hungary
Artur Szudrowicz Poland
Dawid Kordowisko Poland
Lukasz Szoltysek Poland
Marek Leder Slovakia – 2nd category

 

MEN’S BODYBUILDING UP TO 90 KG

Harald Lehner Austria
Yovko Tihov Bulgaria
Tomáš Khun Czechia
René Gorol Czechia
Jan Rys Czechia
Ádám Weigl Hungary
Damian Kornas Ireland
Mariusz Balazinski Poland – 2nd category
Adrian Krawczyk Poland – 2nd category
Piotr Borecki Poland
Marcin Pioro Poland
Norbert Zajac Slovakia
Abel Martin Spain

 

MEN’S BODYBUILDING UP TO 100 KG

Michal Sitter Czechia
Antonín Hodan Czechia
Pavel Červinka Czechia
Milan Obořil Czechia
Krzysztof Rodkiewicz Poland
Bartosz Janiszewski Poland
Rafal Czerski Poland
Artur Koziel Poland
Rafal Tasiemski Poland – 2nd category
Roman Vavrecan Slovakia
Levente Tarkani Slovakia

 

MEN’S BODYBUILDING OVER 100 KG

Petr Března Czechia
Vladimír Částka Czechia – 2nd category
Petr Šidlo Czechia
Levent Özgen Hungary
Blessing Awodibu Ireland
Maciej Kieltyka  Poland
Piotr Piechowiak Poland
Lukasz Lodowski Poland
Pawel Sawicki Poland
Michal Krizanek Slovakia
Ladislav Kindernay Slovakia

 

MASTER MEN’S BODYBUILDING 40 – 44 YEARS – OPEN

Adrian Krawczyk Poland
Rafal Tasiemski Poland
Marek Leder Slovakia

 

MASTER MEN’S BODYBUILDING 45 – 49 YEARS – OPEN

Mariusz Balazinski Poland

 

MASTER MEN’S BODYBUILDING OVER 50 YEARS – OPEN

Emil Kopsik Slovakia

 

JUNIOR MEN’S PHYSIQUE UP TO 174 CM

David Zumer Czechia

JUNIOR MEN’S PHYSIQUE OVER 174 CM

Michal Komosný Czechia
Mario Nitzke Czechia
Jiří Malíř Czechia
Lukasz Majkut Poland

 

MEN’S PHYSIQUE UP TO 173 CM

Mateusz Litka Poland
Aleksandr Ulanov Russia – added May 23rd

 

MEN’S PHYSIQUE UP TO 176 CM

Jan Švec Czechia
Emil Pál Hungary
András Radácsi Hungary
Remigiusz Pezda Poland
Piotr Majchrowicz Poland
Pavol Chodelka Slovakia

 

MEN’S PHYSIQUE UP TO 179 CM

Alexander Friedl Austria
Christoph Friedl Austria
Jiří Malíř Czechia – 2nd category
Csaba Molnár Hungary
Piotr Zielinski Poland
Ahmad Ayoub Sweden
Francisco Rocha United Kingdom – added May 23rd

 

MEN’S PHYSIQUE UP TO 182 CM

Miroslav Přibáň Czechia
Petr Klečka Czechia
Sebastian Nosal Czechia
Miroslav Juríček Czechia
Pavel Nožička Czechia
Lukáš Podpinka Czechia
Panos Plangesis Czechia
Mario Nitzke Czechia – 2nd category
Tomáš Kováč Czechia
Michal Komosný Czechia – 2nd category
Mateusz Duda Poland
Sebastian Nosal Poland
Mateusz Duda Poland
Mateusz Bobrowski Poland
David Mogedano Spain
Jose Luis Rivas Spain – 2nd category

MEN’S PHYSIQUE OVER 182 CM

Ivan Ščibravý Czechia
Petr Šorf Czechia
László Márk Molnár Hungary
Krisztián Agócs Hungary
Adam Rybczonek Poland
Bartosz Job Poland
Michał Aumiler Poland

 

MASTER MEN’S PHYSIQUE +40 YEARS, OPEN

Giuseppe Scala Austria
Matias Oliveira Luxembourg
Jose Luis Rivas Spain

 

MUSCULAR MEN’S PHYSIQUE OPEN

Sebastián Gunčík Czechia
Štěpán Ginzel Czechia
Karel Kohout Czechia
Róbert Fruzsa Hungary
Filip Dziedzic Poland
Rafal Gumienny Poland
Kamil Kulej Poland
Abel Carreño Spain
Omar Pellejero Spain

Komentarze: