Piękny sukces odniósł nasz weteran w kulturystyce klasycznej, Bogdan Nowakowski, zdobywając złoty medal na rozgrywanych w Salwadorze Mistrzostwach Świata Juniorów i Weteranów w Kulturystyce i Fitness.

Kiedyś czołowy kulturysta Polski, po dłuższej przerwie wrócił na scenę jako weteran w kulturystyce klasycznej i stopniowo zaczął się piąć w światowej hierarchii. Zaczął od 7 miejsca w 2011 r, potem było 5 miejsce w 2012 r i tytuł wicemistrzowski w roku ubiegłym. Na tegoroczne Mistrzostwa przygotował życiową formę i nie znalazł sobie równych, wygrywając wszystkie trzy rundy i wyprzedzając mistrza świata z 2013 r, Australijczyka Briana Emersona oraz aktualnego mistrza Europy Davida Lopeza z Hiszpanii. Co więcej, Nowakowski stanął następnie do walki o tytuł absolutnego mistrza świata weteranów w open i ten tytuł zdobył, pokonując Szweda Johnny Grape’a. Wspaniały sukces i gratulacje!

Nie czekaj, Zapisz się o zdobądź certyfikat!

warsztaty

Mniej szczęścia miał nasz drugi weteran w kulturystyce klasycznej, Mieczysław Nowacki, który w kategorii powyżej 50 lat wywalczył trzeci z rzędu tytuł wicemistrza świata. Tym razem na drodze Pana Mieczysława do złotego medalu stanął właśnie ów Szwed, Johnny Grape.

Nasza jedyna juniorka w bikini-fitness, brązowa medalistka z ubiegłego roku Paula Mocior, tym razem zakończyła rywalizację na 6 miejscu. To są wyniki z pierwszego dnia Mistrzostw. W drugim dniu wystąpią kolejni nasi reprezentanci.

Zdjęcia: Dzięki uprzejmości IFBB

Mastres CBB oveall – 1: Bogdan Nowakowski mistrzem świata weteranów w open! Rękę zwycięzcy unosi do góry prezydent IFBB, dr Rafael Santonja.

SA4_7522
Mistrz świata weteranów w open, Bogdan Nowakowski, ze swoim trofeum.

 

SA4_7523
Mistrz świata weteranów w open, Bogdan Nowakowski.

 

Open_4

Open_5

Open_3

Open_2

Open_1

Open_6

Open_7
Walka o tytuł mistrza świata w open (od lewej): Bogdan Nowakowski, Johnny Grape.

Mastres_CBB_over_50_-_2

Mieczysław Nowacki (pierwszy z lewej) ze srebrnym medalem w kategorii >50 lat.

 

Bikini_160_cm_-_3
Bikini 160 cm – 3: Paula Mocior (pierwsza z lewej) na 6 miejscu w kategorii bikini-fitness juniorek do 160 cm.

Komentarze: