Całkiem udanie przebiegają dla reprezentacji Polski tegoroczne Mistrzostwa  Świata Juniorów i Weteranów w Salwadorze. Po sobotnich sukcesach weteranów, w niedzielę sukcesy zaczęli odnosić juniorzy. To, że Tomasz Marzec jest wielkim talentem, wiadomo było od zeszłego roku, kiedy to jako junior zdobył tytuł mistrza Polski seniorów. Ale wyjazd na MŚ do Salwadoru był jego debiutem międzynarodowym, a na debitach różne komplikacje się zdarzają. Tym razem nic złego się nie wydarzyło, Tomasz był w wyśmienitej formie i ograł 17 rywali z 5 kontynentów, zdobywając złoty medal w kategorii do 75 kg. Najgroźniejszym jego rywalem był Hiszpan Daniel Delgado, któremu udało się wygrać rundę programów dowolnych.
Bardzo udanie zadebiutował też nasz kolejny junior, Mateusz Zagórowski, zdobywając brązowy medal w kategorii powyżej 75 kg. W tej kategorii mieliśmy w finale także drugiego zawodnika, Kamila Tanwica, który ukończył występ na 5 pozycji.

Wyniki pozostałych Polaków:

– Rafał Zabawa – 4 miejsce (fitness plażowe juniorów)
– Sebastian Szmyt – 4 miejsce (kulturystyka weteranów 40-49 lat, do 90 kg)
– Karol Kundzicz – 8 miejsce (fitness plażowe weteranów)

Zdjęcia: Dzięki uprzejmości IFBB

Tomasz Marzec ze złotym medalem i pucharem dla mistrza świata.

SA8_9115

SA8_9133
Medaliści w kategorii juniorów do 75 kg (od lewej): Daniel Delgado (2 miejsce), Tomasz Marzec (1 miejsce), Mohamed Khaled (3 miejsce).

SA8_9108

 

Mateusz Zagórowski (pierwszy od prawej) z brązowym medalem MŚ. Złoty medal dla Kolumbijczyka Estebana Fuqueme (w środku), srebrny dla Francuza Alexisa Delobela (z lewej).

SA8_9125

Kamil Tanwic i Mateusz Zagórowski (dwaj pierwsi od prawej) podczas dekoracji w kategorii juniorów +75 kg.

SA8_9121

Rafał Zabawa (pierwszy z lewej) na 4 miejscu w fitness płazowym juniorów.

SB3_9808
Sebastian Szmyt (drugi od lewej) na 4 miejscu w kulturystyce weteranów 40-49 lat, do 90 kg.

SB4_0458_1

Komentarze: