Każdy zna ściąganie drążka do klatki piersiowej. To podstawowe ćwiczenie na rozwój mięśni grzbietu. Po kilku latach treningów warto szukać jednak urozmaicenia, które zwiększy stymulację mięśni i sprawi, że rozwiną się one w inny sposób. Jednym z takich sposobów jest właśnie opisane przez ćwiczenie, które już dziś możecie bez problemu wykorzystać w swoim planie treningowym.

TRENING WYKONUJE – WOJCIECH JABŁOŃSKI (Fitness plażowe do 185 cm)

ŚCIĄGANIE UCHWYTU DO KLATKI – Wersja A

Wykonując to ćwiczenie skupiamy się przede wszystkim na ściągnięciu uchwytu jak najniżej. Żeby jednak wykonać to ćwiczenie poprawnie należy skupić się na czuciu mięśniowym i maksymalnym spięciu mięśnia najszerszego grzbietu w dolnym odcinku.

Ta alternatywna wersja pozwala właśnie na stymulację najniższego obszaru mięśni najszerszych grzbietu, co wpływa na znaczne poszerzenie pleców i zwężenie talii.

Pozycja ciała powinna być wyprostowana a podczas ściągania uchwytu łopatki ściągnięte.

Untitled design (1)

Untitled design

 

ŚCIĄGANIE UCHWYTU NA SKOS – Wersja B

To ćwiczenie ponownie pozwala mocno zaangażować mięśnie najszersze grzbietu w dolnym obszarze. Specyfika tego ćwiczenia polega na odpowiednim skręcie tułowia już w początkowej fazie ruchu z „dopięciem” dolnego obszaru najszerszego grzbietu.

Ważne, aby nie skręcać całego tułowia, a wyłącznie górną część pleców z delikatnym wychyleniem do tyłu. Tu także niezbędne jest wyczucie mięśniowe, aby nie angażować skośnych mięśni brzucha ani bicepsów.

Untitled design (3)

Untitled design (5)

Untitled design (4)
Untitled design (6)

Komentarze: