Woda OSHEE Kids – nowy produkt marki dedykowany najmłodszym konsumentom to idealne rozwiązanie dla rodziców dbających o zdrowie swoich dzieci.  Kolorowe i przyciągające uwagę maluchów grafiki oraz dopasowane do małych rączek opakowanie wspomagają utrzymanie zbilansowanej diety dzieci, odwracając ich uwagę od słodzonych napojów. Dodatkowo wybierając OSHEE Kids, oprócz promowania zdrowego i aktywnego stylu życia, rodzice dbają również o rozwój intelektualny swoich pociech. Aż 5% ze sprzedaży każdej butelki produktu zostanie przeznaczone na wsparcie Fundacji „ABCXXI – Cała Polska Czyta Dzieciom”.

oshee-natural-kids-woda-malpka

Woda OSHEE Kids otrzymała pozytywną opinię Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki. Produkt uzupełnia ofertę linii OSHEE Natural, więc podobnie jak inne artykuły z tej serii, nie zawiera konserwantów. Jak sama nazwa wskazuje, woda została stworzona z myślą o dzieciach, dlatego jej skład odpowiada potrzebom żywieniowym maluchów.  „W zależności od stopnia zmineralizowania wody butelkowane dzielimy na mineralne, źródlane, stołowe i lecznicze. Najlepszym wyborem dla maluchów są wody źródlane.

oshee-kids

Mają niewiele minerałów, dzięki czemu dziecku nie grozi ew. przedawkowanie składników mineralnych, w tym sodu, który często występuje w wodach mineralnych. Można je pić niemal bez ograniczeń. OSHEE Kids jako woda źródlana nienasycona dwutlenkiem węgla, jest więc bardzo dobrym wyborem dla wszystkich dzieci. Można ją podawać już niemowlakom – także jako dodatek do herbatek ziołowych, mleka modyfikowanego, czy domowych zup.

Wapń zawarty w OSHEE Kids jest niezbędnym elementem dla rozwijającego się układu kostnego dziecka, wpływa także pozytywnie na pracę układu mięśniowo-nerwowego. Magnez z kolei wspomaga pracę serca oraz wpływa korzystnie na pracę układu nerwowego. Oba pierwiastki są niezbędne w codziennej diecie małych dzieci, ponieważ dzięki nim maluchy zdrowo się rozwijają. Ewentualny niedobór tych składników może natomiast bezpośrednio przekładać się na aktywność dziecka oraz jego zapał do zabawy czy nauki.” – informuje dietetyk Justyna Marszałkowska – Jakubik.

Butelka OSHEE Kids została zaprojektowana specjalnie do wygodnego trzymania przez rękę małego dziecka. Dodatkowym ułatwieniem dla rodziców i dzieci jest również optymalna dla maluchów pojemność 250 ml oraz proste zamknięcie butelki typu sportcap. Dzięki tym udogodnieniom dzieci wygodnie mogą zabrać wodę OSHEE Kids do przedszkola, szkoły lub na krótką wycieczkę. Do zdrowego i aktywnego stylu życia w imieniu OSHEE nakłaniają też wyglądające z etykietek sportowe zwierzaki – pingwin jeżdżący na rolkach, miś trenujący podnoszenie ciężarów, zając skaczący na skakance oraz serfująca małpka.

O tym, że picie wody jest konieczne dla zdrowia i dobrego samopoczucia nie trzeba nikogo przekonywać. Nie wszyscy zdają sobie jednak sprawę z tego jak poważne skutki może mieć niewystarczające nawodnienie. Jak mówi dietetyk – Justyna Marszałkowska – Jakubik:  „Woda wchodzi w skład każdej komórki naszego organizmu. W przypadku dziecka jest to aż ¾ jego masy (a u noworodka ponad 80%). Podtrzymuje też wszystkie procesy biologiczne toczące się nieustannie w naszym organizmie, jest niezbędna do wchłaniania składników odżywczych w jelitach, utrzymuje równowagę kwasowo-zasadową i kontroluje ciepłotę naszego ciała. Wystarczy, że utracimy 1,5% wody krążącej w naszym organizmie, aby dość boleśnie to odczuć. Niedobór wody oznacza dla nas ból głowy, spadek koncentracji, spowolnienie procesów myślowych, czy trudność w wykonywaniu najprostszych nawet czynności. Takie objawy w przypadku ucznia czy aktywnego przedszkolaka mogą skutkować brakiem chęci na zabawę, gorszymi wynikami w nauce, a w konsekwencji prowadzić do zaburzeń rozwoju!”.

oshee-kids-water

Oprócz aktywności fizycznej OSHEE promuje też rozwój intelektualny
Wybierając Wodę OSHEE Kids, dzieci i rodzice przyczyniają się również do propagowania rodzinnego spędzania czasu i wspólnego czytania. 5% ze sprzedaży każdej butelki produktu zostanie przeznaczone na wsparcie Fundacji „ABCXXI – Cała Polska Czyta Dzieciom”.

Prowadzona przez Fundację kampania społeczna, już od 15 lat zachęca i motywuje rodziców i dzieci do umacniania więzi rodzinnych podczas wspólnej lektury, organizując liczne wydarzenia czytelnicze, konkursy literackie oraz tworząc Złotą Listę książek polecanych dla dzieci.

Zarówno fundacja, jak i marka OSHEE stawiają sobie za cel propagowanie aktywnego stylu życia, kładąc nacisk na aktywność fizyczną i wspólne spędzanie czasu na świeżym powietrzu oraz na rozwój intelektualny, do którego niewątpliwie przyczynia się czytanie. Jak mówi założycielka Fundacji ABCXXI – Cała Polska Czyta Dzieciom” Irena Koźmińska – „Cieszy nas fakt, że marka OSHEE wprowadziła na rynek produkt, który będzie wspierał zdrowy rozwój dzieci, zarówno ten fizyczny jak i intelektualny. Doskonale wpasowuje się to w filozofię naszej działalności – woda jest źródłem życia i zdrowia, jest m.in. niezbędna do prawidłowego rozwoju i funkcjonowania mózgu. A zdrowe dzieci, które piją dużo czystej wody i z którymi rodzice codziennie spędzają czas, są radosne i mają chęć do zabawy, nauki oraz czytania”.

Woda OSHEE Kids, która skutecznie gasi pragnienie i stanowi stały element zrównoważonego stylu życia, akcentującego zdrowe odżywanie, aktywność fizyczno-ruchową i intelektualną, jest już dostępna w sklepach.

Komentarze: