Na kanwie tego co w ostatnich latach dzieje się w świecie sportu polski rząd nie odrzuca pomysłu na stworzenie Polskiej Agencji Antydopingowej. Jak donosi portal onet.pl drugie czytanie w Sejmie może przyczynić się do powstania nowej instytucji.

Ten rok będzie funkcjonował w polskim sporcie jak rok zmian. Prijekt ustawy może wejść w życie już w drugiej połowie a zakłada on powstanie Polskiej Agencji Antydopingowej, która ma poprawić funkcjonowanie polskiego sportu i zwiększyć częstotliwość kontroli.

Polska Agencja antydopingowa będzie mogła wykonywać bezpłatne badania na zlecenie podmiotów komercyjnych. W ramach swojej działalności ma współpracować z innymi służbami czy urzędami – dodaje szef resortu sportu. – Wprowadzone będą zasady współpracy z policją, strażą graniczną, strażą graniczną, służbami celnymi czy prokuraturą. Ponadto kontrolerom Agencji będzie przyznana ochrona – taka jak dla funkcjonariuszy publicznych. Ma to zapobiec sytuacjom ewentualnych napaści podczas wykonywania kontroli” – mówi Minister Sportu Witold Bańka.

Komentarze: