Wiosna kojarzy się z lekkością i świeżością. Czas zapomnieć o szarych, krótkich dniach i grubych swetrach. Często przychodzi też ochota, żeby zwłaszcza w tym okresie zadbać o właściwą dietę i zrobić wiosenne porządki w organizmie. Jednym ze sposobów jest picie pysznych i zdrowych koktajli. Herbalife Nutrition radzi, jak z energią rozpocząć wiosnę i zdradza przepis na tropikalną bombę witaminową.

Wiosenne oczyszczanie

Przede wszystkim należy pamiętać o odpowiednim nawadnianiu organizmu. Picie wody m.in. pomaga usunąć szkodliwe substancje, usprawnia pracę jelit oraz nawilża skórę. Jednym zdaniem – reguluje i oczyszcza organizm uczestnicząc we wszystkich procesach które w nim zachodzą. Warto od tego rozpocząć wiosenne porządki.

„Organizm człowieka składa się w ok. 70% z wody. Dlatego tak ważne dla zdrowia fizycznego i mentalnego jest ciągłe jego nawadnianie. Oprócz zbawiennego wpływu na ciało, skórę czy narządy wewnętrzne, woda jest niezwykle ważna dla mózgu. Poprzez usprawnienie funkcjonowania neuronów, wpływa pozytywnie na zdolność koncentracji oraz zapamiętywania. Picie wody jest także kluczowe dla każdego, kto planuje zgubić zbędne kilogramy” – mówi dr n. med. Paweł Rajewski członek Rady Naukowej Herbalife Nutrition.

Wiosenna dieta

Oprócz ciągłego nawadniania organizmu, bardzo ważne jest także to co jemy. Kiedy pojawiają się pierwsze promienie słońca, z reguły chętniej sięgamy po lekkie pokarmy, warzywa, owoce i bardzo dobrze! Warto pomyśleć jak urozmaicić sobie dietę bazując na tych składnikach. Świetnym pomysłem są warzywno-owocowe koktajle z dodatkiem białka – idealne na odżywcze i pełnowartościowe śniadanie.

Przepis na wiosenny koktajl

Jest wiele przepisów na pyszne i zdrowe koktajle na bazie wody, mleka roślinnego lub świeżo wyciskanego soku. Warto poeksperymentować i wybrać swoje ulubione kombinacje! A oto pierwszy pomysł na koktajl tropikalny:

– 2 miarki Koktajlu odżywczego Formuła 1 Herbalife o smaku owoców tropikalnych
– 250 ml mleka migdałowego
– 45 g mrożonego mango
– 1 banan
– 1 łyżeczka siemienia lnianego
– 4 kostki lodu

Wszystko należy umieścić w blenderze i wymieszać dokładnie, aż do całkowitego zmielenia kostek lodu, a następnie delektować się smakiem! Z pewnością kolorowe koktajle urozmaicą wiosenne słoneczne dni i zapewnią jeszcze więcej energii, żeby z nich w pełni korzystać!

Więcej przepisów na koktajle znajduje się na myherbalifeshake.com

Dr n. med. Paweł Rajewski

Członek Globalnej Rady Naukowej Herbalife, zajmuje się diagnostyką i leczeniem otyłości oraz zaburzeń metabolicznych. Specjalista od chorób wewnętrznych, chorób zakaźnych, hepatolog, w trakcie specjalizacji  z transplantologii klinicznej. Prowadzi badania naukowe nad etiologią, patogenezą i nowoczesnym leczeniem otyłości. Jako czynny lekarz, na co dzień pracuje  w Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym  w Bydgoszczy. Dr n. med. Paweł Rajewski prowadzi Centrum Leczenia Otyłości i Zaburzeń Metabolicznych, jest też członkiem wielu medycznych i edukacyjnych organizacji, m.in. Polskiego oraz Europejskiego i Światowego Towarzystwa Badań nad Otyłością, jak również Polskiego Towarzystwa Lipidologicznego. Laureat wielu nagród, m.in. Ogólnopolskiego Konkursu „Anioły Medycyny”, „Laur Pacjenta” oraz „SuperTalenty”

 

Komentarze: