Nowo wprowadzony produkt znanej sieci fast-food Mc Donald’s to sałata Cezar z jarmużem, które jak się okazuje ma więcej kalorii niż popularny Big Mac. Jak to możliwe?

kif_baner_600x200_02

Nowe podejście i dążenia jednej z najbardziej znanych restauracji fast-food na świecie do tego, aby zmaksymalizować sprzedaż swoich produktów okazują się chwytem marketingowym, na który nabiera się coraz więcej osób.

Dostępne na zagranicznych rynkach nowe rodzaje sałat w sieci restauracji fast-food o nazwie „Calm down, Caesar On” zawiera 730 kcal, zaś kanapka Big Mac 540 kcal. Oprócz tego, w sałacie tej znajdziemy także więcej soli i sodu (1400 mg soli).

mcdonalds-big-mac-salad
W zeszłym roku restauracje Mc Donald’s ogłosiły, że aby ich potrawy były bardziej zbilansowane dodane zostaną różnego rodzaju sałaty m.in. jarmuż. To jednak wcale nie zmieniło składu produktów podawanych przez restauracje fast-food, zmieniło jednak podejście wielu klientów do jakości.

Skąd tak wysoka kaloryczność sałaty z jarmużem? Wszystko za sprawą dużej ilości przetworzonego sera feta, którego kaloryczność znacznie zwiększa ilość kalorii w całym pożywieniu.

hero_keep-calm-and-caesar-on

Komentarze: