Dla wielu jest kulturystą wszech czasów, wzorem niebywałego sukcesu, symbolem pasji i determinacji, tytana o idealnych proporcjach ciała. Nic więc dziwnego, że sygnowane jego nazwiskiem zawody strongmanów uchodzą za najbardziej prestiżowe na świecie. Każdego roku najwięksi siłacze globu marzą o tym, by stanąć w nich na najwyższym stopniu podium. Za sprawą katowickich tragów Fit Life Expo, które odbędą się w Katowicach w dniach 30.09 – 1.10.2017 r. pasjonująca rywalizacja w ramach Arnold Classic Australia 2018, czyli ARNOLD PRO STRONGMAN WORLD SERIES zagości po raz pierwszy w historii w Polsce!

FitLifeExpo

Przed nami mega dźwiganie! Coś czego w naszym kraju jeszcze nie było! Eliminacje do zawodów Arnold Classic Australia 2018 to dziesięciu najmocniejszych zawodników na świecie i ja, tym razem w roli sędziego – zapowiada Mariusz Pudzianowski, gość specjalny Fit Life Expo 2017.

Ewenement w skali całego świata

Co najważniejsze, to właśnie w Polsce, po raz pierwszy w historii odbędą się wszystkie eliminacje do finałowych zawodów strongmanów Arnolda.

Dzięki temu absolutna światowa czołówka pojawi się w naszym kraju kilkukrotnie,  a pasjonującą rywalizację zainaugurują podczas Fit Life Expo w Katowicach. Trzeba to jeszcze raz wyraźnie podkreślić – tej rangi imprezy jeszcze u nas nie było – tłumaczy Bartłomiej Bąk, prezes Strongman Corporation Poland, współorganizator Arnold Pro Strongman World Series w Polsce.

Zawody wystartują pierwszego dnia Targów, czyli w sobotę 30.09 o godzinie 11.00, a pierwszą konkurencją w jakiej zmierzą się zawodnicy będzie spacer farmera. Następnie widzowie zgromadzeni na Placu Honorowym przed katowickim Spodkiem zobaczą zmagania w log lift, Medley: 2x Sand back 130 & 2x keg carry, uchwycie Herkulesa i kole Conana. W niedzielę z kolei tytani rozpoczną rywalizację od przeciągania tira, by następnie zmierzyć się w martwym ciągu, front hold, yok 450 kg i skończyć na siłowaniu się z kulami ważącymi od 130 do 200 kg.

Warto wspomnieć, że na zwycięzcę światowych finałów oprócz sławy czekają nagrody pieniężne – łączna pula wynosi ponad 50 000 dolarów. Dotychczas jedynym reprezentantem naszego kraju, któremu udało się stanąć na podium końcowej rywalizacji jest
Mateusz Kieliszkowski. Ta sztuka nie powiodła się
Krzysztofowi Radzikowskiemu oraz Mariuszowi Pudzianowskiemu, który będzie sędzią zawodów w trakcie Fit Life Expo w Katowicach.

Chul_Soon

Fit Life Expo 2017 – trzeba być!

Przypomnijmy, że Fit Life Expo odbędzie się w dniach 30.09 – 1.10.2017 r. na terenie Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach. Tegoroczna edycja rozpoczyna cykl wydarzeń planowanych na kolejne lata. Podczas imprezy, poza rywalizacją w ramach Arnold Classic Australia 2018, będziemy świadkami m.in. niezwykłej i wydawać by się mogło niemożliwej próby pobicia rekordu Guinnessa w liczbie pokonanych na rękę zawodników, podczas której śmiałkowie staną naprzeciw „jednej z najsilniejszych rąk świata”, czyli Rustama Babayeva, planującego pokonać ponad tysiąc chętnych! Ponadto najbardziej prestiżowe amatorskie zawody sylwetkowe IFBB Diamond Cup, spotkania ze światowej klasy gwiazdami kulturystyki, fitness i sportów siłowych –  wspomnianym Mariuszem Pudzianowskim, Chul Soonem, Simeonem Pandą i wieloma wieloma innymi, zawody crossfit, konwencja fitness, wybór Miss Boom Boom czyli najlepszych fit pośladków, porady dietetyków, stoiska z suplementami diety, food trucki, strefa chillout oraz możliwość wzięcia udziału we wspólnych treningach.

FLE jest odpowiedzią na ogromne i rosnące zainteresowanie zdrowym stylem życia i sportami siłowymi. Chcemy, by nasza impreza docelowo stała się największym wydarzeniem branży fit i sportów siłowych w Polsce i tej części Europy. Cieszę się, że odbędzie się na Śląsku – w kolebce polskich sportów siłowych. Do zobaczenia już za nieco ponad tydzień – zaprasza Mateusz Respondek, Prezes Zarządu Global Center Group, pomysłodawca i organizator Fit Life Expo 2017.

Bilety na wydarzenie dostępne są na stronie internetowej organizatora, po tym linkiem.

Simeon Panda-Chul Soon

Komentarze: