Rozstępy to również męski problem. Mogą pojawić się w okresie intensywnego wzrostu, przy szybkim przyroście masy mięśniowej lub drastycznej utracie wagi. Jak ich unikać i jak się z nimi rozprawić gdy już się pojawią podpowiada Sebastian Obirek, Manager Sportu w klubie SOHO Body Spirit w Brwinowie.

www.fitnow.pl
Poznaj wroga

Rozstępy skóry (striae distensae, ang. stretch marks)
to wrzecionowate pasma pomarszczonej skóry przebiegające równolegle, które swoim wyglądem przypominają bliznę.

W obrębie zmian skóra jest pozbawiona mieszków włosowych, gruczołów potowych i łojowych.  Rozstępy najczęściej kojarzone są wyłącznie jako kobiecy problem, ale dotyczy on również bardzo wielu mężczyzn. Te zmiany skórne, związane z rozciągnięciem skóry w określonych częściach ciała, pojawiają się u osób młodych w okresie dojrzewania, osób otyłych,  kobiet w ciąży, ale także u osób uprawiających sporty
i kulturystów, u których następuje szybki przyrost masy mięśniowej.

 

Gdzie najczęściej występują?

Na ich powstawanie najbardziej narażone są uda, pośladki, piersi, brzuch, ale także w przypadku osób uprawiających sporty siłowe pojawiać się one mogą w okolicach klatki piersiowej, po wewnętrznej stronie ramion, na barkach oraz po wewnętrznej stronie ud. Powstają one w wyniku nadmiernego rozciągania się skóry i zerwania sieci włókien kolagenowych tworzących skórną strukturę. Z kolei rozstępy na plecach mogą pojawić się również przy szybkim wzroście, kiedy skóra zostaje tam gwałtownie rozciągnięta.

 

Czego unikać?

Leczenie powstałych już rozstępów jest bardzo trudne i kosztowne, nie zawsze również przynosi oczekiwane rezultaty. Im rozstępy są starsze, tym trudniejsze do zlikwidowania. Warto więc wiedzieć co sprzyja ich powstawaniu. Niewielu z nas np. zdaje sobie sprawę, że rozstępów można się nabawić stosując niskokaloryczną dietę, czy drastycznie się odchudzając.

W wyniku niedostarczania dostatecznych ilości składników odżywczych przebudowa białek występujących w skórze, w tym kolagenu i elastyny, jest utrudniona. Dlatego też bardzo ważnym czynnikiem jest kontrola wagi i utrzymywanie jej na możliwie stałym poziomie, stosowanie diety bogatej w proteiny zawarte głownie w mięsie i rybach oraz witaminy: A, E, PP, B5. „Powinno się unikać ćwiczeń fizycznych, w których dochodzi do nadmiernego wzrostu masy mięśniowej. Jednak nie zawsze jest to możliwe i przede wszystkim mężczyźni decydują się na tego typu aktywność. Wówczas należy łączyć wysiłek fizyczny z masażami, które poprawiają mikrokrążenie naczyniowo-limfatyczne i elastyczność skóry. Dodatkowo masaż nadaje prawidłowy kierunek włóknom kolagenowym, dzięki czemu skóra staje się bardziej podatna na rozciąganie”. – podpowiada Sebastian Obirek.

 

Opatentowane rozwiązanie

W skutecznej walce z rozstępami kluczowe jest odpowiednie nawilżanie i ujędrnianie skóry poprzez stosowanie kosmetyków pielęgnacyjnych takich jak np. żel Flaw-Less marki Fit Skincare for Men.  Jego opatentowana formuła, dzięki zawartości wyjątkowych substancji czynnych, redukuje blizny, rozstępy i niedoskonałości skóry. Znacznie poprawia również jej elastyczność. Wcierając żel w miejsca najbardziej narażone na powstawanie rozstępów wykonujemy masaż, dzięki czemu poprawiamy jej ukrwienie. Kosmetyk ten powinien być stosowany zaraz po kąpieli na suchą skórę, aby odpowiednio ją nawilżyć i wygładzić.

Flaw-Less

Dla najlepszych efektów warto stosować go dwa razy dziennie. Rozpraw się skutecznie z niedoskonałościami skóry! Dystrybucją kosmetyków na polskim rynku zajmuje się firma To Be Fit Sp. z o.o. Obecnie kosmetyki dostępne są w internetowym sklepie pod adresem: http://to-be-fit.pl/sklep/ oraz w Klubie Fitness SOHO Body Spirit w Brwinowie. Sieć dystrybucji będzie sukcesywnie rozszerzana.

O firmie TO Be Fit
To Be Fit powstało z myślą o wszystkich, dla których bycie fit jest naturalną częścią życia, wyznaczającą jego rytm i jakość. To kompleksowe myślenie, dzięki któremu nasze ciało staje się sprawne, zdrowe i pełne energii. Realizacja zamierzonych celów nie sprowadza się jedynie do treningu i diety – wie o tym każdy, kto pokochał filozofię życia fit. Tak jak my. Nasze ciało to świątynia, o którą powinniśmy dbać każdego dnia – podpowiadamy jak dokonywać dobrych wyborów i cieszyć się pracą nas samym sobą. Aktywność fizyczna, dieta, suplementy, kosmetyki, literatura i poszerzanie wiedzy – wyznaczamy kierunek, dzięki któremu wszystko staje się możliwe
a idea „to be fit” nabiera realnych kształtów.

Komentarze: