Dwunastego marca bieżącego roku odbyły się XIV Ogólnopolskie Zawody Kulturystyczne – Słupsk 2000. Organizatorem imprezy, podobnie jak w latach ubiegłych, był Okręgowy Związek Kulturystyki i Trójboju Siłowego w Ustce, któremu prezesuje Bogdan Kaszuba.Do rywalizacji stanęło trzydziestu pięciu mężczyzn i pięć kobiet. Wśród mężczyzn rozegrano trzy kategorie wagowe juniorów oraz cztery seniorów. Zarówno ci pierwsi jak i drudzy walczyli również w kategoriach open. Jeżeli chodzi o kobiety, to rywalizacja toczyła się tylko w kategorii open.Wśród juniorów nie było specjalnych rewelacji ani niespodzianek. Kategorię do 70 kg wygrał Marek Świątkowski przed Jackiem Mroziukiem i Michałem Gawłowskim, kategorię do 80 kg Grzegorz Krusiński przed Michałem Zduńczykiem i Tomaszem Toczykiem, zaś kat. powyżej 80 kg Piotr Rzedkiewicz przed Wojciechem Frankowskim i Sebastianem Bukowskim. W kategorii open najlepszy okazał się Grzegorz Krusiński.Nieco ciekawiej było wśród seniorów, gdzie wystąpili m.in. ubiegłoroczny mistrz Polski w kat. powyżej 90 kg Radosław Słodkiewicz, zwycięzca ubiegłorocznych debiutów Robert Kiesz oraz zdobywca drugiego miejsca w kat. do 80 kg tegorocznych debiutów Krzysztof Tur. W kategorii do 70 kg zwyciężył Konrad Mucha przed Januszem Górnowiczem i Markiem Swiątkowskim, w kategorii do 80 kg Krzysztof Tur przed Piotrem Małachowskim i Dariuszem Dempcem, w kategorii do 90 kg Michał Krakowski przed Krzysztofem Wojtalą i Danielem Puszem, zaś w kategorii powyżej 90 kg Radosław Słodkiewicz przed Robertem Kieszem i Krzysztofem Zielińskim. Kategorię open wygrał Radosław Słodkiewicz.Dużym zainteresowaniem cieszyła się rywalizacja kobiet. Zwyciężyła Agnieszka Cieślińska, zwyciężczyni tegorocznych debiutów. Agnieszka oczarowała widownię wspaniałą sylwetką, świetnym programem i tak pożądanymi w damskiej kulturystyce wdziękiem i kobiecością. Dobre wrażenie zrobiły też pozostałe panie. Violetta Trybull (2 miejsce), Brigida Sikora (3 miejsce), Katarzyna Kozakiewicz (4 miejsce) oraz Rimma Storenczak (5 miejsce). Dodatkową atrakcją, wzbudzającą entuzjazm zwłaszcza męskiej części publiczności, był pokaz mistrzyni Europy oraz wicemistrzyni świata w fitness – Aleksandry Kobielak.Duże brawa należą się organizatorom tej wspaniałej imprezy. Pozostaje życzyć im i uczestnikom, aby przyszłoroczne – piętnaste już słupskie zawody – były równie udane.