Nie da się ukryć, że Internet ma potężny zasięg i wpływ na współczesną społeczność ludzką. Nie pozostaje też bez wpływu na świat sportu, czy stricte kulturystyki. To właśnie dzięki mediom społecznościowym sporty sylwetkowe, czy same zawody zyskały na rozgłosie i stały się popularne. Internetowych profili zawodniczek(ów) oraz tych pretendujących do zawodów jest cała masa. 

Biorąc pod lupę stricte dyscyplinę bikini fitness, to „fala” nowych bikiniar jest porywająca. Mimo rosnącej liczby zawodniczek oraz wysokiego poziomu tej konkurencji, mamy w Polsce czołówkę, która jest mimo wszystko nie do prześcignięcia. Są profile na Instagramie, czy Facebooku, które budzą szczególną sympatię. Pewne zawodniczki mają szczególnie wielką rzesze fanów i cieszą się zainteresowaniem ponadprzeciętnym.
Poniżej przedstawiam Wam zestawienie „TOP10- Bikiniar w sieci” – stworzone w oparciu o liczbę obserwatorów oraz ich działalność w social mediach.


POZYCJA 10 : Katarzyna Maliszewska

Urocza Kasia z zawodniczymi – dużymi osiągnięciami w Polsce i na świecie. Ponad 22 tys. obserwatorów, czynna aktywność zarówno w sieci, jak i poza nią. Kasia jest bowiem jedną z bikiniar, która systematycznie organizuje i prowadzi warsztaty z pozowania, gdzie – jakby nie patrzeć – szkoli konkurencje! Kobieta cały rok w formie, która – wydaje mi się – może podjąć decyzję o wyjściu na scenę czasem niemal spontanicznie. Kwestia przysłowiowego „docięcia się” na scenę nie musi zajmować u niej długiego czasu. Zawsze uśmiechnięta, przekazująca każdym internetowym wpisem dobrą energię i pozytywne emocje.

1

 

POZYCJA 9 : Julia Fusiecka

Ponad 26 tys. obserwatorów plasuje Julkę na pozycji 8.  Bez wątpienia jest to najgorętsze CIAŁO PEDAGOGICZNE  w Polsce! W życiu zawodowym – nauczycielka, prywatnie i hobbystycznie – kolejna uwielbiania bikiniara. Złoto ubiegłorocznych Mistrzostw Polski, to tylko jedno z wielkich osiągnięć Julki- zarówno w kraju, jak i na świecie. Podobnie, jak Kasia Maliszewska szkoli adeptki bikini fitness z pozowania, co zapewnia jej na pewno dodatkowe grono fanek,  bowiem bardzo sobie chwalą współprace z Julką i jej wsparcie. Na profilu instagramowym dodaje wiele motywujących wpisów, ale także całą masę fajnych pomysłów na posiłki, co wielu fit-freak’om bardzo przypada do gustu.

2

 

POZYCJA 8 : Małgorzata Flis

W małym ciele –  wielki duch! Słowa te idealnie mogą opisywać właśnie osobę Małgosi. Gromadząca na swoim profilu ponad 30 tys. fanów niewątpliwie przyciąga już samym uśmiechem. Imponująca jest także jej bikiniarska kariera, bowiem sukcesy na rodzimej ziemi, jak i na świecie są piorunujące. Małgosia to zawodniczka z ogromnym stażem startowym, która nie raz udowodniła, że w niespełna 160cm kryje się po prostu demon! Sama legenda w postaci Arnolda Schwarzeneggera ściskała dłoń naszej polskiej kruszynki (gdzie na zawodach Arnolda zajęła 2 miejsce!) i na pewno był to dla niego zaszczyt! Motywująca działalność Małgosi w sieci przekłada się także na zaangażowanie się w warsztaty z pozowania, które organizują razem z Kasią Maliszewską. Czasem wydaje mi się, że już sam uśmiech i wyraz twarzy Gosi przyciąga, jak magnes! Dokładając do tego całą (wielką!) resztę mamy jasność w temacie.

3

 

POZYCJA 7 : Sylwia Sobota

Niespełna 33 tys. obserwatorów skierowanych w kierunku Sylwii – kolejnej, bardzo utytułowanej, polskiej zawodniczki bikini. Kilkuletnia już przygoda Sylwii ze sceną zaowocowała niejednokrotnie  ogromne sukcesy w kraju i na świecie. Czynna działalność w mediach społecznościowych oraz ukazywanie ‘od kuchni” życia bikiniary zarówno w cyklu przygotowań, jak i w czasie „off sezon” – na pewno dają jej duże grono zaciekawionych odbiorców. Dużo spokoju, dojrzałości i na pewno bogate doświadczenia owocują także w wielką wiarygodność tej zawodniczki. Sylwia, to także świetny „pomocnik” w kwestii kulinarnej, bowiem wielość fit-przepisów proponowanych przez nią na Instagramie zadowoli niejednego obserwatora!

4

 

POZYCJA 6 : Adrianna Kaczmarek

Ada, to bez wątpienia jedna z bikiniar, która budzi naprawdę ogromne zainteresowanie. Debiutująca w ubiegłym roku, po przerwie – wróciła miażdżąc Mistrzostwa Śląska, gdzie wygrała swoją kategorię. Kolejno, niedawne Mistrzostwa Polski- mimo,  iż wynikami nie należały do najszczęśliwszych – utwierdziły tylko w przekonaniu, jaką rzeszą fanów otacza się ta dziewczyna! Internet aż zagrzmiał, kiedy Ada nie weszła do finałowej 6tki MP, a opinii z cyklu „Dla nas wygrałaś!” , „I tak jesteś numerem 1!” itp. były po prostu tysiące. Ada prężnie działa w sieci, wrzuca wiele motywujących zdjęć oraz codziennie nagrywa relacje – nawet zwyczajnych czynności, czy przebiegu dnia, czego fani wręcz się domagają. Mimo, iż nie ma za sobą nie wiadomo ilu lat bikiniarskiej kariery, to zainteresowanie jej osobą, przygotowaniami do zawodów, czy zwyczajnym dniem codziennym –  daje jej wysoką 6tą lokatę. Myślę, że – zważając na ostatni czas i powrót na scenę-  to dopiero początek tej ‘medialnej machiny” !

5

 

POZYCJA 5 : Małgorzata Mączyńska

Małgosia, chodzący urok osobisty, ogromna klasa i nienaganna forma – chyba w każdej sekundzie życia! Ponad 45 tys. instagramowych obserwatorów nie budzi zaskoczenia, bowiem zarówno osiągnięcia Małgosi, jak i jej codzienna obecność w mediach są po prostu na najwyższym poziomie! Czynna działalność w sieci, odpowiadanie na większość komentarzy, czy wiadomości na pewno bardzo zbliża ją z gronem odbiorców. Ponadto patrząc na zdjęcia Małgosi, czy to ze sceny bikini, czy takie po prostu dziennie – od razu możemy powiedzieć: ta dziewczyna nawet na chwilę nie traci formy! Uczestniczka licznych konferencji, warsztatów, czynnie działająca z magazynami sportowymi, czy firmami organizującymi eventy sportowe. Nie ma się co dziwić, że zyskuje ogromne poparcie zarówno wśród obserwatorów, jak i przyszłych branżowców. Przyciąga urokiem, prawdziwością, ale też ogromną subtelnością – mimo bycia „laską dźwigającą ciężary”. Świetna motywatorka i chodząca dobra energia. Zdecydowanie dla Gosi: 10x TAK!

6

 

POZYCJA 4 : Katarzyna Oleśkiewicz

Kasia zadebiutowała na scenie bikini fitness dopiero w lutym tego roku (gdzie zajęła 3cie miejsce) oraz wystartowała na niedawnych Mistrzostwach Polski, gdzie uplasowała się finalnie na wysokim- 5tym miejscu. Mimo, iż jest „świeżynką” na bikiniarskich wodach, to ogromną rzeszę fanów gromadzi już od dawna. Jej instagramowy profil obserwuje obecnie ponad 57 tys. Ludzi. Do swojego debiutu Kasia przygotowywała się od dawna. Jako dziewczyna aktywnie działająca w social mediach, publikowała bardzo dużo zdjęć i relacji z etapów swoich przygotowań, a jej osoba, jak i sama sylwetka wzbudzały coraz większe zainteresowanie i ogromny podziw. Mimo, iż na deski sceny weszła niedawno, to z naprawdę wysoko ugruntowaną pozycją w kwestii zainteresowania w mediach społecznościowych.

7

 

POZYCJA 3 : Anna Karcz

W tym rankingu, Ania jest bardzo ciekawym przypadkiem. Młodziutka bikiniara- debiutująca w 2015 r. , pomimo niezbyt czynnego startu w zawodach – utrzymuje się w kwestii sieciowej popularności bardzo wysoko. Ponad 111 tys. obserwatorów, to imponujący wynik. Ania bardzo regularnie ukazuje swój codzienny styl życia, kwestie żywienia i treningu. Nagrywa też liczne vlogi, które cieszą się dużym zainteresowaniem oraz organizuje systematycznie spotkania z fanami, gdzie mogą z nią porozmawiać, zrobić zdjęcia – po prostu poznać się i pobyć. Pomimo – wspominanej wcześniej – przerwy w startach, nie przeszkadza jej to na pewno w utrzymywaniu gromkiego grona fanów. W większości jest to zdecydowanie młodzież. Nie ma się jednak czemu dziwić, bowiem – poprzez wspólny pułap wiekowy – kontakt ten jest naturalnie łatwy i zrozumiały.

8

 

POZYCJA 2 : Monika Bodalska

Ponad 126 tys. obserwatorów i młoda dziewczynka, która w niesłychanie szybkim tempie nazbierała zarówno owe grono fanów, jak i kilka zacnych statuetek! Można by rzec, że Monika z „małej dziewczynki” w „urodziwą bikiniarę” ewoluowała na oczach tysięcy fanów. Drobniutka dziewczynka, która gdzieś tam ‘machała nóżką ’i pokazywała w sieci swoją przemianę. Początkowo przemianę utraty wagi, a kolejno coraz większe zainteresowanie sportem siłowym, aż w końcu decyzję i przygotowanie do zawodów. Na scenie zadebiutowała jako – jeszcze niepełnoletnia- nastolatka od razu stając na podium, a kolejno miażdżąc chociażby Mistrzostwa Polski Juniorów (złoto w swojej kategorii i open).  Od debiutów, to tylko nieliczne sukcesy Moniki, bowiem w bardzo szybkim tempie zaliczyła nawet scenę międzynarodową. Czynna zawodniczka – ostatnimi czasy pilnie przygotowująca się do matury, jednak pojawiająca się na wielu eventach sportowych, w programach telewizyjnych oraz oczywiście nieustannie prężnie działająca w social mediach m.in. dla swoich fanów! Ma w sobie niewątpliwie TO COŚ, co w bardzo szybkim tempie zapewniło jej zarówno wielkie zainteresowanie ludzi, jak i sukcesy na scenie.

9

 

POZYCJA 1 : Katarzyna Dziurska

Kasia… bikiniara, o której można by napisać esej, a nie krótką wzmiankę! Czasem zastanawiam się, czy ktokolwiek nie wie, kim jest Kasia Dziurska, bowiem nawet osoby nie do końca zainteresowaną branżą kojarzą tą uroczą blondyneczkę, jako chociażby „działającą sportowo”.  Absolutna TOP of the TOP! Ponad 143 tys. obserwujących ją fanów i zainteresowanie jej osobą wszędzie, gdzie to możliwe. Społeczność internetowa, firmy sportowe, programy telewizyjne, firmy eventowe. Kasia jest po prostu bezkonkurencyjna. Pokuszę się nawet o stwierdzenie, że dzięki jej osobie – cała masa ludzi w Polsce dowiedziała się, czym jest bikini fitness i co to są za zawody. Mimo, iż nie ma ona za sobą –nastu lat kariery, to zdążyła zdobyć już (w niejednej federacji) chyba wszystkie możliwe tytuły. Czasem się zastanawiam, czy ma jeszcze gdzie trzymać puchary, medale i dyplomy, bo poziom jej utytułowania jest po prostu imponujący. Kiedy Kasia ma jakiś start, to fizycznie startuje ona sama, natomiast mentalnie startują dziesiątki tysięcy ludzi! Wzbudza zainteresowanie, podziw i sympatię. Czynnie działa w sieci, dba o swoich obserwatorów non stop nagrywając różne relacje z codziennego życia, ukazując swój tryb dnia, czy chociażby odpisując na większość komentarzy, zapytań itd. Absolutna mistrzyni – także tego rankingu. GWIAZDA Bikini Fitness – w najlepszym tego słowa znaczeniu!

10

 

AUTOR: ADA KALISZ

Komentarze: