Klaudia Sygit to tancerka i instruktorka fitness, ale w bardziej wielofunkcyjnym wymiarze niż tradycyjne trenerki. Stawia przede wszystkim na funkcjonalność, jednak z zachowaniem ćwiczeń na uda i pośladki. Sprawdźcie ćwiczenia Klaudii…

instagram_app_large_may2016_200

KLAUDIA_SYGIT

 

 

KICK BACK

Ćwiczenie wyłącznie na mięśnie pośladkowe. Izoluje pracę mięśni, warto jednak pamiętać o poprawnej sylwetce (lekko pochylonej, jednak z napiętym brzuchem). Podczas ćwiczenia maksymalnie rozciągamy mięsień i maksymalnie go napinamy zatrzymując ruch w górnej fazie na 2 sekundy.

Untitled design(50)

Untitled design(65)

Untitled design(66)

 

WYPYCHANIE CIĘŻARU BIODRAMI

Tu liczy się odpowiednia technika, izolacja pracy mięśni oraz napięcie. Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, aby dbać o kontrolę ugięcie bioder i usztywniony grzbiet. Nasza sylwetka musi być kontrolowana.

Kładąc sztangę bądź inny rodzaj obciążenia na biodrach powoli uginamy staw biodrowy, po czym dynamicznym ruchem unosimy biodra w górę z maksymalnym napięciem pośladków i zatrzymaniem ruchu.

Warto wykonać dużą liczbę powtórzeń (ok 15-20).

Untitled design(52)

Untitled design(53)

 

MARTWY CIĄG NA PROSTYCH NOGACH

To ćwiczenie oprócz angażowania mięśni pośladkowych zmusza do pracy także mięśnie dwugłowe. Technika jest tutaj kluczowa. Pamiętajmy o prostym grzbiecie, łopatkach ściągniętych do siebie i biodrach delikatnie cofniętych.

Pochylając się tylko nieznacznie uginamy nogi w stawach kolanowych i cofamy biodra w tym zwiększając napięcie w mięśniach dwugłowych. Prostujemy się maksymalnie napinając pośladki i ściskając się na 2 sekundy.

Untitled design(54)

Untitled design(55)

Untitled design(56)

 

SUMO SQUAT

To bardzo dobrze ćwiczenie na pośladki. Pozwala angażować je w trakcie całego ruchu (przysiadu). Odpowiednia sylwetka czyli prosty grzbiet, klatka piersiowa wypchnięta do przodu, wzrok przed siebie oraz kolana do zewnątrz zapewniając idealny wzorzec ruchowy.

Wykonując sumo squat musimy pamiętać, aby kontrolować fazę przysiadu w celu nieprzerwanego napięcia pośladków. Podobnie jest w fazie wyprostu ciała, gdzie w fazie końcowej dodatkowo ściskamy pośladki.

W tym ćwiczeniu nie bójcie się dodać nieco więcej ciężaru.

Untitled design(64)

Untitled design(63)

 

WYPYCHANIE NOGI W GÓRĘ

To bardzo proste ćwiczenie, które możemy wykonywać z dodatkowym obciążeniem na kostkach. Warto jednak pamiętać, aby tak samo jak w poprzednich ćwiczeniach zwracać uwagę na prosty kręgosłup i napięty brzuch. CORE musi być stabilny.

Ramiona są proste a nogi ugięte w kącie 90 stopni. W takiej pozycji unosimy nogę w górę starając się napinać pośladek.

Untitled design(57)

Untitled design(58)

Untitled design(59)

Untitled design(60)

 

UNOSZENIE BIODER NA TRX’ie

To podobne ćwiczenie do unoszenia bioder ze sztangą, jednak w przypadku tego ćwiczenia działa ono o wiele bardziej stabilizacyjnie. Wykonując to ćwiczenie na TRX’ie musimy cały czas kontrolować równowagę, co zmusza nasze mięśnie głębokie, mięśnie brzucha i grzbietu do pracy.

Untitled design(61)

Untitled design(62)

Komentarze: