Mariusz Janucik jako jedyny zawodnik Fitness Atletycznego zdobył medal podczas Mistrzostw Świata Fitness w Białymstoku. Jego przygotowanie fizyczne było perfekcyjne i chyba najlepsze w całej karierze. W związku z tym mamy dla Was jego trening ramion, który będziecie mogli wykorzystać już dzisiaj.

Więcej informacji o treningi Mariusza znajdziecie już w najbliższym Magazynie KiF

FRANCUSKIE WYCISKANIE SZTANGI ZZA GŁOWY

Od tego ćwiczenie zaczynamy trening tricepsów. Oczywiście po mocnej rozgrzewce i kilku seriach wstępnych możemy zacząć wykonywać serie właściwe. Przede wszystkim zwracamy uwagę na prostą sylwetkę, mocno spięty brzuch i łokcie blisko głowy.

W tej pozycji opuszczamy sztangę za głowę, zatrzymujemy ruch na 2 sekundy i dynamicznie wracamy do pozycji wyjściowej nie tracąc napięcia mięśniowego.

dsc_8552

dsc_8559

 

 

FRANCUSKIE WYCISKANIE LINKI WYCIĄGU

Nie bez powodu w tym ćwiczeniu zawarte jest WYCISKANIE, gdyż to ćwiczenie różni się nieco od tradycyjnego ściągania linki wyciągu. Otóż, zamiast wykonywać ruch odwodzący ramion od tułowia wykonujemy wyciskanie ciężaru. Ten sposób ma za zadanie aktywację tricepsów w inny sposób, przede wszystkim zaangażować głowę krótką.

dsc_8680

 

PROSTOWANIE RAMION W OPARCIU O ŁAWKĘ

Efektywne ćwiczenie na zakończenie. Pozwala mocno ukrwić mięśnie tricepsów, głównie głowę długą. Liczy się przede wszystkim technika, aby ramię było zablokowane. Uginamy ramię w stawie łokciowym do kąta 90 stopni i znów prostujemy.

dsc_8623

dsc_8621

 

UGINANIE RAMIOM ZE SZTANGĄ PROSTĄ

Tradycyjne, ale efektywne ćwiczenie na biceps. Dzięki izolacji pracy mięśni, pochyleniu tułowia do przodu, spięciu łopatek, możemy praktycznie całkowicie skupić się na pracy bicepsów. Sztangę opuszczamy do pełnego aktywnego rozciągnięcia i maksymalnego spięcia.

dsc_8388

 

UGINANIE RAMION ZE SZTANGIELKAMI

W tym ćwiczeniu możemy pozwolić sobie na odrobinę pomocy. Jeśli korzystamy z dużego ciężaru możemy pomóc sobie  wahaniem tułowia, aby maksymalnie zmęczyć nasze bicepsy. Pamiętajmy jednak, że ta metoda jest skuteczna w momencie maksymalnego wyczerpania, dlatego korzystamy w niej tylko na w ostatnich powtórzeniach.

dsc_8435

WERSJA B (CHWYT MŁOTKOWY)

dsc_8453

 

UGINANIE RAMION NA ŁAWCE SKOŚNEJ

Istnieje kilka metod wykonywania tego ćwiczenia. Jedni wykorzystują mniejsze nachylenie, innym zaś zależy jak jak największym. Im większe pochylenie, tym większa praca mięśni bicepsów. Zalecamy ustawienie modlitewnika bądź ławeczki STOSUNKOWO NISKO, aby wychylanie ciała było duże. Dzięki temu możemy maksymalnie wyizolować pracę bicepsów i zmniejszyć możliwość wykonywania powtórzeń oszukanych.

dsc_8520

 

Zdjęcia wykonano w: Pan&Pani Centrum Odchudzania i Fitnessu

Komentarze: