Już 3 października 2015 r. odbędzie się trzecia edycja Narodowego Dnia Sportu. Ten ogólnopolski projekt popularyzujący aktywność sportową wśród Polaków organizowany jest przez Fundację Zwalcz Nudę we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki. Ideą akcji jest umożliwienie wszystkim chętnym dostępu do nieodpłatnych, specjalnie przygotowanych treningów w różnych dyscyplinach sportowych. Wybrane szkolenia poprowadzą wybitni polscy sportowcy i olimpijczycy, a jedynym warunkiem uczestnictwa jest zarejestrowanie się na wybrany trening poprzez stronę www.narodowydziensportu.pl.

Pierwsza edycja Narodowego Dnia Sportu odbyła się 26 października 2013 r. i objęła swoim zasięgiem kilkaset miejscowości w całej Polsce. W każdym z miast do projektu zgłosiły się ośrodki sportu, kluby fitness, siłownie, szkoły tańca, jogi, sztuk walki, OSiR-y, baseny i kluby sportowe, które jako Partnerzy akcji udostępnili swoje podwoje mieszkańcom. Z bezpłatnych zajęć i treningów skorzystało ponad 60 tysięcy osób. „W drugiej edycji statystyki zostały podwojone. Liczymy na podobny sukces 3 października” – mówi Krystyna Radkowska, Prezes Fundacji Zwalcz Nudę.

Głównym wydarzeniem będzie PIKNIK w ramach Narodowego Dnia Sportu, który odbędzie się na błoniach stadionu PGE Narodowego w godzinach 12-16, 3 października. Wstęp na Piknik jest wolny, wystarczy zarejestrować się na stronie www.narodowydziensportu.pl. Organizatorzy przygotowali prawie 100 animacji sportowych i rodzinnych, pokazy, warsztaty, zawody. Będzie można też wziąć udział w Narodowym Teście Sprawności.

NDS_plakat_ogolny
Cała Polska świętuje III edycję Narodowego Dnia Sportu! W pierwszą sobotę października miłośnicy siłowni i fitnessu na pewno znajdą coś dla siebie. Siłownie w wielu miastach Polski otwierają się dla dorosłych i dzieci! Darmowe zajęcia, zumba, crossfit, tabata, kręcenie hula hop, maraton fitness, pomiary składu ciała i porady dietetyczne – z tego wszystkiego będzie można skorzystać już 3 października.
Zapisy ruszyły już 15 września! Pełna lista wydarzeń znajduje się na stronie: www.narodowydziensportu.pl/miasta-partnerskie/warszawa.

Sportowcami prowadzącymi treningi podczas Narodowego Dnia Sportu są m.in. Andrzej Supron, polski zapaśnik, mistrz świata i Europy, Robert Mateusiak, polski badmintonista i olimpijczyk z Sydney, Aten, Pekinu i Londynu, Paulina Bobak, polska biathlonistka, zawodniczka AZS AWF Katowice, medalista Mistrzostw Polski seniorów, ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz Mistrzostw Polski Juniorów, Albert Sosnowski – bokser wagi ciężkiej. Były mistrz świata organizacji WBF (2006-2007), mistrz Europy EBU (2009-2010), były pretendent do tytułu mistrza świata organizacji WBC.

Ogólnopolskimi patronami Narodowego Dnia Sportu są Polski Komitet Olimpijski oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki, które także współfinansuje projekt. W Warszawie projekt organizowany jest we współpracy z Miastem stołecznym Warszawa. Patronami medialnymi Narodowego Dnia Sportu są: TVP Sport, Radio Zet Gold, junior.sport.pl, sport.pl, MiniMini+, teleTOON+. Projekt wspiera także Fundacja Rozwoju Kultury Fizycznej oraz WF z Klasą.

Dodatkowych informacji udzielają :

Krystyna Radkowska
Prezes Fundacji Zwalcz Nudę
Organizator Narodowego Dnia Sportu
tel.: 501 104 087; @: krystynaradkowska@zwalcznude.pl

Barbara Banach
Koordynator Narodowego Dnia Sportu
tel.: 511 585 782; @: basia@zwalcznude.pl

Komentarze: