W minioną sobotę odbyła się I edycja Warsztatów KiF: Dietetyka i Trening siłowy. Mimo kilkugodzinnym wykładom atmosfera i zadowolenie uczestników było większe niż oczekiwaliśmy. Mamy nadzieję, że zobaczymy się także podczas II edycji już niebawem.

11015879_10205216580389307_1086883527_n

DSC_4733       DSC_4758

Warsztaty rozpoczęły się dość wcześnie, bo już o 9 rano. Ruszyliśmy pełną parą przy pełnej sali. Pierwszym wykładem był wykład Norberta Tymczaka – „Kształtowanie separacji mięśniowej u kobiet i mężczyzn jako znaczący element poprawy wyglądu sylwetki. Rozpatrzenie zagadnienia pod kątem osób przygotowujących się do zawodów sylwetkowych, jak dla trenujących rekreacyjnie”.

DSC_4707

Norbert obalił zarówno wiele treningowych mitów jak i wskazał różnice w budowie ciała i jego kształtowaniu. Wykład Norberta wyróżnił się tym, że już od pierwszym chwil padały pytania uczestników, na które Norbert odpowiadał przede wszystkim szczerze. Opowiadał m.in.: o tym jak powinno kształtować się masę mięśni, na czym polega różnica w separacji mięśniowej a rzeźbą oraz wielu innych zagadnieniach.

DSC_4745

Drugim wykładem był wykład Blackroll – firmy zajmującej się produkcją sprzętu do treningu powięzi i automasażu. Uczestnicy mogli odczuć na sobie działanie przyrządów firmy Blackroll masując swoje stopy. Był to niezwykle ciekawy wykład z uwagi, że na bieżąco pojawiały się pytania związanie ze sposobem masażu, jego wpływowi na ciało oraz częstotliwość. Poruszono także temat powięzi jako niezbędnego elementu w treningu.

DSC_4741
DSC_4729

DSC_4737
Po firmie Blackroll swój wykład przedstawił nikt inny jak sam Marcin Jabłoński – wielokrotny Mistrz Polski w Kulturystyce. On i jego firma Alfa-Activ przedstawiali tematy związane z żywnością martwą i żywą, wydolnością organizmu, dietą rozdzielną a regulacja flory bakteryjnej. Marcin wspominał także o swoich produktach – Alfa-Activ, których działanie jest silnie zdrowotne. Również podczas jego wykładu padło wiele pytań związanych z dietetyką i spożywanymi produktami.

DSC_4765

Na zakończenie pierwszej części, przed przerwą, krótki wykład przeprowadził Dawid Sakowski z Fobeli opowiadając o tym „Jak aplikacja fitnessowa może pomóc w budowie zdrowych nawyków?”. Temat niezwykle popularny i na czasie, dlatego postanowiliśmy zawrzeć go w naszych warsztatach. Uczestnicy mogli poznać aplikacje Fobeli, która obejmowała praktycznie wszystkie elementy życia aktywnej osoby – diety, treningu, pomiarów czy nawet planów treningowych i żywności.

Po przerwie było coś z goła innego, mianowicie wykład Jagody Nowik z Mastermind, która opowiedziała o „Psychologii sportu jako 4 filarze mistrzowskiego i odpowiedzialnego przygotowania sportowego”. Wykład nie obył się bez problemów technicznych, ale udało się go przeprowadzić. Jagoda opowiadała o elementach przygotowania psychicznego i przedstawiła narzędzia, które pomagają we wzmocnieniu psychiki zawodnika czy zawodniczki.

DSC_4761

Kolejnym prelegentem była klasa sama w sobie – Andrzej Michalak (V-ce Prezes Polskiego Związku Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego). Opowiadał on o „Nowoczesnych systemach treningowych (omówienie praktykowanych obecnie systemów treningowych, od 3 x w tygodniu całe ciało, poprzez wszystkie splity, aż po trening dwa razy dziennie)”. Ten wykład również wywołał wiele pytań. Pojawiło się wiele ciekawych i najnowszych trendów treningowych, głównie z podwórka największych mistrzów kulturystyki takich jak Kai Greene czy Phil Heath.

DSC_4774

Po tym wykładzie ponownie pojawił się Marcin Jabłoński, który tym razem opowiedział o roli grupy krwi w żywieniu, typach metabolicznych, przykładowych dietach i suplementach przyszłości oraz wpływowi ujemnej jonizacji na organizm. Po jego wykładzie uczestnicy udali się na lunch, podobnie jak prelegenci kończąc 2 część.

3 część rozpoczęła Ola Musielak z Adrenaline Fit. Pokazywała ona ćwiczeniami z kettlami, a dokładniej skupiła się prawidłowej technice wykonywania poszczególnych ćwiczeń. Jak przyznała sama Ola, wykład jej się udał, ale zabrakło czasu, aby przedstawić go dokładniej.

DSC_4771

DSC_4776

Po tym wykładzie pojawiła się Agnieszka Ślusarska z 4Line. Opowiadała o możliwościach pomiaru składu ciała argumentując niezbędność tego procesu w życiu sportowca.

Po 4Line wykład rozpoczął Michał Wrzosek, który opowiedział i korzyściach i kontrowersjach związanych z postem w diecie sportowca. Ten wykład także pobudził dyskusję i sprawił, że wykład się nieco wydłużył. Michał opowiedział o tym jak post należy przeprowadzić i jaki ma on wpływ na nasze ciało.

Na zakończenie pojawili się Państwo Mizerowie, którzy podzieli swój wykład na 2 części – 1 prowadzoną przez Justynę Mizerę opowiadającą o alternatywach żywienia i 2 przeprowadzoną przez Krzysztofa Mizerę, który analizował diety sportowców, głównie siłowych. Oboje opowiadali niezwykle ciekawie, wplatając w kwestie teoretyczne zagadnienia z własnej praktyki dietetycznej.

DSC_4781
DSC_4784
Po ostatnim wykładzie wręczyliśmy certyfikaty wszystkim uczestnikom. Wszyscy otrzymali także podarunki (fit dania i gadżety) od takich firm jak: Real Pharm, Kik Fit Bar, Legal Cakes, SugarFree Łakocie bez kalorii czy Lightbox.

DSC_4759
DSC_4760
To, co nas cieszy to fakt, że większości osób warsztaty bardzo się podobały. W związku z tym już teraz zapraszamy wszystkich do udziału w II edycji, nieco poszerzonej i rozbudowanej. Pojawi się więcej praktyki i jeszcze więcej wiedzy dietetycznej. Wszelkie informacje pojawiać się będą na bieżąco zarówno na stronie KiF.pl jak i Akademii KiF Sport.

 

Komentarze: