Edgard John Augustin stracił obie nogi w wypadku w wieku 4 lat. Dziś jest aktywnym kulturysta startującym w zawodach zarówno dla normalnych jak i niepełnosprawnych zawodników. Czy Twoje wymówki o braku czasu czy odpowiedniego nastawienia do treningu mają tu znaczenie?

10655343_10153039114497980_7705388214423140258_o

W wieku 4 lat matka Edgara spowodowała wypadek, w wyniku którego stracił on obie nogi. Jak wspomina Edgar –„Krew była wszędzie. Mój brat także stracił jedną nogę”.

Po wyjściu ze szpitala Edgar został przewieziony do zakładu w Paryżu, gdzie poddany został rehabilitacji, podobnej dla weteranów wojennych. Przez kolejny rok adaptował się do życia.

edgard-john-auguste-james-bort
„To był trudny okres, który wymagał wiele cierpliwości”. Po pewnym czasie Edgar otrzymał protezy, dzięki którym mógł się poruszać. Jak sam przyznaje najtrudniejsze było wyczucie równowagi, zwłaszcza w sytuacjach przejazdu komunikacją miejską.

7a367427cd4ba188ebd105ac84df6545
W szkole Edgar przezywany był „robotem”, jednak to tylko wzmocniło jego psychikę i pozwoliło określić swoje cele. „Nigdy nie popadłem w depresję i nie miałem myśli samobójczych”.

Po ukończeniu liceum w Paryżu Edgar zainteresował się sportami sylwetkowymi. Zapragnął poprawić swoje sylwetkę, bez względu na brak sprawnych kończyn.

CAyZuDMWsAINujJ.jpg large

Zawodnik bioniczny

Edgar w ostatnich latach zyskał ogromna popularność, jego Facebook przyciąga kilkadziesiąt tysięcy użytkowników, a profil na Instagramie ponad 65 tys.

Trenuje praktycznie w każdy możliwy i znany sposób. Ćwiczenia siłowe takie jak martwy ciąg, przysiady czy wykroki nie stanowią dla niego problemu.

building-a-bionic-body-graphics-3

building-a-bionic-body-graphics-2
Obecnie 30-letni Edgar regularnie pojawia się na scenie kulturystycznej. Po raz pierwszy zdecydował się na start w 2014 roku. Następnie udał się na Grand Prix des Pyrenees w kwietniu 2015, gdzie startował w normalnej kategorii. Jest on także Mistrzem Świata w kulturystyce dla niepełnosprawnych.

Cóż, czy istnieje jakakolwiek granica ludzkich możliwości?!

building-a-bionic-body-graphics-4

Komentarze: