Sen jest najważniejszym sposobem regeneracji organizmu. Jeśli regularnie będziemy zaburzać ten proces możemy odczuć tego negatywne skutki zdrowotne. Zobaczcie czego nie powinniście robić przed snem.

Nie pij wody przed snem

Picie dużych ilości napojów przed snem wiąże się z obciążeniem układu wydalniczego, co powoduje przebudzanie się w nocy i przerwanie snu.

 

Lepiej spać dobrze, niż dosypiać

Mówi się, że drzemki są potrzebne, jednak lepiej jest spać nieprzerwanie 8 godzin i budzić się całkowicie wypoczętym niż stosować drzemki w ciągu dnia.

 

Urządzenia elektroniczne

Wszelkie urządzenia elektroniczne trzymaj z dala od siebie. Nawet jeśli nie używasz tych urządzeń przed snem to ich pole elektromagnetyczne działa na nasze ciało.

 

Nie czytaj w łóżku

Jeśli lubicie czytać przed snem to warto, abyście robili to siedząc. Najlepszym sposobem na uzyskanie dobrego snu jest relaksacja przed snem, w tym odpoczynek mózgu.

 

Dobry materac

To podstawa. Jeśli nasze ciało jest w złej pozycji trudno nam zasnąć, a nawet jeśli nam się uda, to obudzimy się zmęczeni. Napięcie mięśniowe chroniące nasz kręgosłup przed nadmiernym zniekształceniem pogarsza nasz sen.

 

Jedzenie przed snem

Warto unikać jedzenia na 2 godziny przed snem. Delikatna, lekkostrawna przekąska nie powinna nam zaszkodzić, jednak pełnowartościowe danie może utrudnić zasypianie.

 

Ćwiczenia przed snem

Jeśli aktywnie trenujesz to z pewnością wysypiasz się lepiej. Warto jednak pamiętać, aby nie ćwiczyć na 3 godziny przed snem, gdyż nasz organizm jest pobudzony (układ krążenia i układ nerwowy).

 

Pozycja podczas snu

Zwróć uwagę na to, w jakiej pozycji się budzisz i jak najbardziej lubisz spać. To ważne! Unikaj nadmiernie wygiętych pozycji oraz nadmiernej ilości poduszek pod głową.

BRAK SNU

Komentarze: