Oto lista 7 produktów, których lepiej jest się pozbyć z diety, zarówno dla poprawy sylwetki jak i utrzymania zdrowia. Sprawdźcie co jest największym zagrożeniem.

1. Margaryna.

Odpowiedni masła, który zawiera znacznie więcej cholesterolu i tłuszczów trans, a także sztucznych aromatów i barwników.

 

2. Sztuczne słodziki.

Ten substytut słodyczy nie jest zbyt bezpieczny dla zdrowia. Sacharyna dla przykładu jest dodawane do wielu „fit” produktów, jednak nie jest ona tak neutralna jak się wydaje. Stosowanie sztucznych słodzików pomimo, iż nie podnosi cukru we krwi to zwiększa aktywność insuliny.

 

3. Sos pomidorowy.

Gotowe sosy pomidorowe są sztucznie barwione, a zawarte w nich pomidory są bardzo często uprawiane w niezbyt zdrowy sposób. Produkty te zawierają rafinowany cukier, dużą ilość sodu i syropu kukurydzianego.

 

4. Truskawki.

Choć sezon już minął to może w przyszłym roku będziemy nieco bardziej ostrożni. truskawki są jednym z najbardziej zanieczyszczonych owoców. Zawierają mnóstwo pestycydów i bardzo często są nawożone sztucznie, aby przyspieszyć ich produkcję.

 

5. Gotowe słodycze.

Ciastka są chyba najgorszym źródłem węglowodanów. Zawierają tłuszcze trans, rafinowany cukier, sztuczne słodziki, sztuczne barwniki i ulepszacze smaku oraz konserwanty.

 

6. Mrożona pizza.

Jeśli mamy ochotę na pizzę to lepiej będzie gdy sami ją zrobimy. Zaoszczędzimy zdrowie i pieniądze. Gotowe produkty są maksymalnie przetworzone i zawierają konserwanty, cukry proste, tłuszcze trans, mnóstwo sodu i glutaminianu sodu.

 

7. Słodzone napoje i fast-foody.

Ten punkt jest oczywisty. Wszystkie te produkty niezliczone ilości ulepszaczy, a także substancji szkodliwych i toksycznych dla zdrowia.

Komentarze: