Arnold Classic 2012: Wyniki

To był prawdziwy maraton od godz. 10:00 rano do 21:00 wieczorem. Ale był to maraton bardzo emocjonujący, w którym mięliśmy także swoje wspaniałe chwile. Dostarczył ich nasz kulturysta w kategorii do 75 kg, Karol Małecki. Stoczył niezwykle wyrównany i zacięty pojedynek z dwukrotnym mistrzem świata Włochem Corrado Maggiore i wyszedł z tego pojedynku zwycięsko. A Maggiore był w wysokiej formie. Małecki zajął 2 miejsce na Mistrzostwach Arnolda w USA w 2011 r, a potem wygrał swoją kategorię na pierwszej Amatorskiej Olympii w Londynie.

Na madryckiej scenie Małecki wygrał dwie pierwsze rundy z Maggiore, a w trzeciej (program dowolny) był remis. To zwycięstw naszego zawodnika można uznać za jego sukces życiowy.

Z pozostałych Polaków, którzy startowali w piątek, Szymon Łada zajął – 5 miejsce w kategorii 85 kg, Grzegorz Ozga – 10 miejsce w kategorii 75 kg, Jakub Potocki – 15 miejsce w kategorii 90 kg, Ewa Zegan – 11 miejsce w kategorii bikini fitness do 163 cm. W tej samej kategorii Kornelia Pietrzyki odpadła w eliminacjach.

Zdjęcia:

Medaliści w kategorii do 75 kg (od lewej): Corrado Maggiore (2 miejsce); Karol Małecki (1 miejsce); Morteza Norouzi (3 miejsce).

Zwycięzca w kategorii 75 kg na Arnold Classic Europe 2012: Karol Małecki.

Finaliści w kategorii 85 kg (od lewej): Vojtech Koritensky (1 miejsce), Artem Masałow (4 miejsce), Szymon Łada (5 miejsce).