Doskonałe połączenie: Przysiady i mleko

O co chodzi? Jakie to połączenie? Czy mleko jest dobre dla dorosłego człowieka? Z pewnością te pytania Wam się nasuwają, gdy czytacie tytuł. Takie połączenie przysiadów i spożywania mleka zostało zbadane i opisane przez Johna McCalluma w 1968r., który twierdzi, że taka metoda z powodzeniem może zwiększyć Waszą masę mięśniową w dość krótkim czasie.

Badanie McCalluma, które było wyjściem dla powstania książki Randalla Storssena „Super Przysiady”, opisuje, że wykonywanie ok. 20 powtórzeń przysiadów z ciężarem pozwalającym na dokładnie ich wykonanie jest najlepszym sposobem na ich rozwój. Dodatkowo McCallum zalecał picie ponad 2 litrów mleka dziennie. Dziś dla większości może wydawać się to nie do pomyślenia.

Mięśnie nóg, przysiady, wykonuje się 3 razy w tygodniu łącząc je z inną partią mięśniową. Na przykład, po rozgrzewce wykonujemy 20 powtórzeń przysiadów i od razu przechodzimy do wykonywania 20 powtórzeń na klatkę piersiową z wyciskaniem sztangielek leżąc.

W miarę przystosowania się do takiego treningu należy użyć maksymalnego ciężaru dla 10 powtórzeń i z nim wykonać 20 powtórzeń. Celem jest maksymalna praca mięśni.

Dlaczego tak? Otóż przy dużym wysiłku związanym z wykonywaniem przysiadów wytwarza się ogromna liczba testosteronu, dlatego też od razu po przysiadach wykonujemy inną partię mięśniową.

Przy takim treningu nalezy zwiększyć spozycie kalorii. Mleko jest w tej teorii bardzo ważnym elementem, które zapewnia zarówno dużo białko, tłuszczu i węglowodanów. Nawet Arnold Schwarzenegger pił dziennie ponad 1 litr mleka.

Komentarze: