Kołodziejczyk wygrywa i walczy dalej

Nasz wicemistrz świata w wadze superciężkiej, Andrzej Kołodziejczyk, odniósł duży sukces, wygrywając swoją kategorię na popularnych zawodach pucharowych w Danii – Loaded Cup, które odbyły się w Wielkanocny Weekend w Ringstedt. Potem Andrzej zmierzył się z mistrzami pozostałych kategorii w open, walcząc o tytuł czempiona czempionów.

I tutaj napotkał równorzędnego rywala w osobie mistrza z kategorii do 90 kg, 37-letniego Niemca Manuela Bauera. Bauer nie jest znany na arenie międzynarodowej, jako że dotąd startował tylko w Niemczech i Austrii, i to z długimi przerwami. Zaczął od tytułu mistrza Niemiec juniorów w 1997 r., a w 2006 r wygrał Mistrzostwa Niemiec w open mężczyzn. Ale od 2008 r miał przerwę w startach. Podobno trenował pod okiem samego Ronny Rockela.
Walka między Andrzejem a Bauerem była tak wyrównana, że po zakończeniu kategorii sędziowie jeszcze raz poprosili już tylko ich dwóch na scenę do kolejnego porównania. Patrząc na zdjęcia, uważam, że Andrzej miał nieco lepszą górną połowę ciała, a Bauer – uda. No i poza „Bicepsy tyłem” też lekko dla Bauera (separacja, definicja). Ta poza mogła przeważyć (patrz zdjęcia)..
Andrzej powiedział mi po tym meczu przez telefon – „Nie mam żalu jeśli chodzi o wynik tego pojedynku. Facet był dobrze przygotowany i od razu wiedziałem, że będą z nim kłopoty. Ale moja forma też nie była jeszcze na 100%, to były mój pierwszy start w tym roku. Ważyłem nieźle, bo 116 kg, ale definicję można jeszcze podostrzyć.”
Ta rywalizacja toczyła się o 1000 Euro, bo taka była różnica między pierwszą a drugą nagrodą w open.

A co dalej? Andrzej jest już w szwedzkim Malmo. Tutaj, w sobotę, 6 kwietnia, zostanie rozegrane BMR Grand Prix. Nagrody za trzy pierwsze miejsca w open to: 2000; 1500 i 1000 Euro. Andrzej trafia na groźnego rywala już w swojej kategorii (powyżej 100 kg). Będzie nim Polak z pochodzenia Paul Poloczek. Paul świetnie wypadł na ubiegłorocznym Loaded Cup w Danii, ogrywając świeżo upieczonego zwycięzcę Arnold Classic America w open, Stefana Havlika. Ale na majowych Mistrzostwach Niemiec przegrał z mało znanym Horstem Wetterau’em, a potem już nie startował. W tym roku udał się w marcu na Arnold Classic America, gdzie na drodze do zwycięstwa stanął mu mało znany Anglik Darren Ball. Ale, co gorsza, Poloczek wyglądał słabo, daleko od szczytowej formy. Czy ją zdążył poprawić przez te ostatnie 6 tygodni? Zobaczymy już w najbliższą sobotę.

A teraz kilka zdjęć z pojedynku Kołodziejczyk – Bauer na Loaded Cup 2013.

Kołodziejczyk vs. Bauer (z prawej).

Kołodziejczyk vs. Bauer (z prawej).

Kołodziejczyk vs. Bauer (z prawej).

Kołodziejczyk vs. Bauer (z prawej).

Kołodziejczyk vs. Bauer (z prawej).

Kołodziejczyk vs. Bauer (z prawej).

Występujący na tych zawodach z gościnnym pokazem pozowania zawodowy kulturysta Hidetada Yamagishi gratuluje Andrzejowi 2 miejsca w open.

A teraz Bauer i Kolodziejczyk w otoczeniu dwóch zawodowych asów: Shawna Rhodena (z lewej) i Yamagishi (z prawej).

Absolutny czempion Loaded Cup 2013 Manauel Bauer odbiera główną nagrodę z rąk organizatora zawodów, Stellana Bossena.

Komentarze: