Kozyra i Guran na podium w Czechach

Bardzo pomyślnie zakończył się start naszej fitneski sylwetkowej Patrycji Kozyry oraz kulturysty Bartosza Gurana na zawodach pucharowych Albixon Grand Prix w czeskich Celakovicach. Patrycja miała trudniejsze zadanie, bo w kategorii open fitness sylwetkowego wystąpiło osiem zawodniczek. Wygrała mało znana, ale dość masywnie umięśniona (najszersze grzbietu, barki) Lenka Ferenčuková, chociaż jej przewaga nad Patrycją wydaje się być niezauważalna. Patrycja była w wysokiej formie, nie gorszej niż na Pucharze Polski i Mistrzostwach Świata.

Jej sylwetka i ciało wyglądają na coraz lepiej dopracowane i dojrzale jakościowo. To dobrze wróży na przyszły sezon. Bartosz miał łatwiejsze zadanie, bo w jego kategorii (+80 kg) pojawiło się na scenie tylko trzech kulturystów. Wygrał trochę bardziej odtłuszczony i twardszy Peter Zika. Bartosz był w formie przyzwoitej, aczkolwiek widywało się go w lepszej, ale on specjalnie się do jesiennego sezonu nie szykował i wystartował trochę „z marszu”.

Pierwsza trójka na Albixon Grand Prix (od lewej): Patrycja Kozyra (II m), Lenka Ferenčuková (I m) i Barbora Černáková (III m).

Komentarze: