Najwięksi mistrzowie z Santa Susanny

Poprzednio przedstawiłem reprezentantów Polski, teraz przyjrzyjmy się najlepszym tegorocznym juniorom i weteranom świata. Zacznijmy od pań.

Adela Ondrejovicova – mistrzyni fitness sylwetkowego juniorek ze Słowacji. Chyba zrobiła na mnie największe wrażenie. Może dlatego, że jeszcze dwa lata temu, gdy zdobywała mistrzostwo Europy juniorek w Doniecku, wydawało się, że nie zrobi większej kariery. A tymczasem przeszła znaczącą metamorfozę i teraz prezentuje się wspaniale. Trening czyni cuda!

Melinda Szabo – mistrzyni w fitness juniorek,. Oczywiście zdobycie tego tytułu było dla niej „spacerkiem”, wszak jest już także aktualną mistrzynią świata seniorek. Łączy perfekcję programu dowolnego z ładnie dopracowaną sylwetką, szczególnie od strony twardości i odtłuszczenia ciała. To cechy idealnej mistrzyni fitness. Podąża w ślady Alewtiny Titarenko i chyba długo będzie trudna do pokonania.

Bettina Nagy – pierwsza mistrzyni świata juniorek w bikini fitness:. Nienaganne kształty jej ciała, uroda i styl prezentacji pozwalają przypuszczać, że szybko stanie się gwiazdą pierwszej wielkości także wśród seniorek. Wspaniałe predyspozycje.

Elena Stasiukyniene to doświadczona litewska kulturystka, która do tej pory trochę nie miała szczęścia. Ma wzorową sylwetkę, zdecydowanie zarysowane, ale kształtne i estetyczne umięśnienie oraz przygotowała świetną formę (definicja i szczegóły). Pod tym względem o klasę przewyższała rywalki. Spokojna, opanowana, elegancka na scenie – prawdziwa dama kobiecej kulturystki. Po raz pierwszy na szczycie.

Raquel Hernandez: jak na fitneskę sylwetkową przystało, wspaniale dopracowane wszystkie elementy sylwetki i nienaganna jakość ciała, z lekką separacją w talii. Urocza, swobodna w ruchach, kokieteryjna. Atrakcyjnie prezentuje się w T-walking. Jednak największe sukcesy przyszły dopiero w wieku weteranki.

Tim Budesheim – zwycięzca kulturystyki juniorów w open. Przyjemnie się patrzy, jak młody zawodnik prawidłowo rozwija się i zdobywa coraz wyższe miejsca, aż wreszcie zostaje mistrzem. To zawodnik o pięknej, kulturystycznej sylwetce, masywnie umięśniony i dopracowany w szczegółach. Z pewnością będzie także świetnym seniorem.

Walentin Antonow – największa sensacja tych Mistrzostw. Rosjanin debiutujący na arenie międzynarodowej i w związku z tym zupełnie nieznany. Od 2002 r startował jednie w Mistrzostwach St. Petersburga, które po raz pierwszy wygrał dopiero
w 2008 r. A na jesieni tego roku został Mistrzem Rosji seniorów w open. Pięknie zharmonizowana i wszechstronnie umięśniona sylwetka, poparta wysoką formą startową – separacją i definicją. Wzór godny naśladowania.

Wolfgang Schober – Sukcesy przyszły dopiero w wieku powyżej 50 lat. Jak mało kto, zachował masywne umięśnienie i piękną, kulturystyczną sylwetkę, z imponującymi mięśniami brzucha. Rywalom nie udało się utrzymać takiej wszechstronności.

Shan Singh – niesamowity kulturysta na wózku z Indii. Po ubiegłorocznym sukcesie Turka Murata Balikci wydawało się, że nikt już nie może zaprezentować się lepiej. A tymczasem Balikci znalazł pogromcę, pomimo tego, że sam był w wysokiej formie. Singh zaprezentował taką twardość i definicję umięśnienia, że mógłby pod tym względem rywalizować nie tylko z najlepszymi amatorami, ale także zawodowcami świata! I to pełnosprawnymi! Można sobie jedynie zadawać pytanie, jak on to robi, będąc osobą niepełnosprawną?

Zdjęcia:
Dzięki uprzejmości IFBB

Adela Ondrejovicova.

Melinda Szabo.

Bettina Nagy.

Elena Stasiukyniene.

Raquel Hernandez.

Tim Bedesheim .

Tim Bedesheim tyłem.

Walentin Antonow.

Wolfgang Schober.

Shan Singh.

Najlepsi kulturyści-weterani rywalizujący o tytuł w kategorii open (od lewej): Miguel Lopez (kat. 70 kg), Walery Koptenko (kat. 80 kg) i Walentin Antonow (kat. 90 kg).

Najlepsi kulturyści-weterani rywalizujący o tytuł w kategorii open (od lewej): William Ortuno (kat. +90 kg), Armando Villa (kat. 80 kg, 50-59 lat) i Wolfgang Schober (kat. +80 kg, 50-59 lat).

To zdjęcie dobrze oddaje jakość przygotowania zawodników i ich formę startową (od lewej): Ernst Zimmermann (3 miejsce), Jose Bustamante (2 miejsce), Pedro Jose Villa (5 miejsce). Dogrywka w kat. do 90 kg.

Komentarze: