Nasza ekipa na Mistrzostwa Arnolda 2011

Na tegoroczne Mistrzostwa Arnolda dla Amatorów wybiera się 5-osobowa reprezentacja Polski. W jej skład weszła trójka kulturystów: Jerzy Pisulski, Mariusz Bałaziński i Karol Małecki oraz dwójka specjalistów od wyciskania leżąc: Justyna Kozdryk i Jan Wegiera.

Wszyscy mają szanse na wysokie miejsca, a nawet na zwycięstwo. Największe – chyba aktualna mistrzyni świata w wyciskaniu leżąc, Justyna Kozdryk. U Arnolda konkurencja ta rozgrywana jest jako open kobiet, a na ostatnich MŚ Pani Justyna uzyskała aż 178 punktów Wilksa, natomiast zwyciężczyni u Arnolda – tylko 159 punktów. W ubiegłym roku Pani Justyna na tej imprezie nie startowała, ale wygrała ją już raz – w 2009 r, kiedy uzyskała 164 punkty. Jeśli wszystko pójdzie dobrze i Pani Justyna wyciśnie 120 kg lub więcej, powinna wygrać i tym razem. Bardziej skomplikowana wydaje się sytuacja Jana Wegiery, To aktualny mistrz świata w kat. 90 kg. Zaliczając wtedy 282,5 kg uzyskał 182 punkty. Tyle samo uzyskał zwycięzca połączonych kategorii (60-90 kg) na Mistrzostwach Arnolda (Markus Schick). Walka może więc być bardzo zacięta.

Każdy z trójki kulturystów ma szanse na zwycięstwo. Jerzy Pisulski to aktualny mistrz świata – komentarz zbyteczny. Mariusz Bałaziński to wicemistrz świata z 2009 r, który miał super formę w 2010 r, ale zabrakło mu szczęścia (minimalna nadwaga). Zwycięstwo leży absolutnie w jego zasięgu. A Karol Małecki? Bardzo udanie zadebiutował na Mistrzostwach Europy 2010 i nawet po półfinale prowadził. Teraz będzie jeszcze lepszy, masywniejszy, ale musi być w wysokiej formie, a wtedy może „namieszać” w czołówce.

Życzymy naszej ekipie przyjemnej podróży i samych sukcesów!

Autor: Andrzej Michalak

Justyna Kozdryk w akcji.

Jan Wegiera na pomoście.

Jerzy Pisulski.

Mariusz Bałaziński.

Karol Małecki.

Komentarze: