NORDIC PRO: Robert Piotrkowicz w życiowej formie

Robert Piotrkowicz był o krok od zakwalifikowania się na Mr. Olympia 2012, zajmując 2 miejsce, za Roelly Winklaarem. Ale, co równie ważne, większość obserwatorów podkreśla, że Robert był w życiowej formie, a to znaczy, że dobrze przepracował okres od ubiegłorocznej Olympii, a poza tym, po raz pierwszy w swojej karierze zajął drugie miejsce w zawodowym turnieju (po 3 pozycji na Tijuana Pro 2011). Jeszcze nigdy przedtem nie wygrał z Ronny Rockelem, a teraz mu się to udało.

Winklaar, który nie błyszczał formą w dwóch poprzednich turniejach (4 miejsca w na Europa Supershow i w Tampa) wreszcie osiągnął wysoką formę i był zdecydowanym liderem, dostając same „jedynki” u sędziów. Drugie miejsce Roberta nie było jednogłośne, ale zdecydowane. Jego główni rywale: Rockel i Abbaspour, stoczyli morderczy pojedynek o 3 lokatę, remisując w punktacji końcowej, i dopiero porównywanie not sędziowskich zadecydowało o wysunięciu się Rockela na 3 pozycję, co miało wymiar dodatkowych 1000 USD (Rockel dostał 3000 USD, a Abbaspour 2000 USD). Jednak Abbaspour dzięki 2 punktom zdobytym w Lahti, wysunął się na 3 miejsce w Serii Kwalifikacyjnej i awansował na Olympię. Gdyby tych dwóch punktów nie wywalczył, nie byłoby go na Olympii. Ma więc też powód do zadowolenia.
Rockel awans na Olympię miał zapewniony już wcześniej, tak więc Lahti było dla niego „przetarciem się” przed Olympią. Szczytowej formy jeszcze nie miał, ale do Olympii na pewno ją poprawi.

Todd Jewell to nowicjusz wśród zawodowców, ale ma bardzo dobre warunki fizyczne. Mierzy 183 cm wzrostu i waży 113 kg. Licencję zawodowca uzyskał w roku ubiegłym, a Lahti było jego trzecim startem. Pochodzi z tego samego miasteczka, co Bill Pearl (Yakima, stan Washington) i twierdzi, że jego prababcia nosiła nawet nazwisko Pearl-Jewell. Czy dojdzie do podobnych sukcesów jak Bill Pearl? Niewykluczone, bowiem prezentuje się bardzo okazale.

Szczęściarzami, którzy „rzutem na taśmę” zakwalifikowali się z tego turnieju na Mr. Olympia są: Roelly Winklaar (jako zwycięzca) oraz Baitos Abbaspour i Fred Smalls którzy awansowali z Serii Kwalifikacyjnej.

2012 NORDIC PRO, LAHTI, FINLANDIA
ZAWODOWI KULTURYŚCI

Zawodnik Kraj R1 R2 Suma
1 Roelly Winklaar Holandia 5 5 10
2 Robert Piotrkowicz Polska 13 13 26
3 Ronny Rockel Niemcy 16 16 32
4 Baitos Abbaspour Iran 16 16 32
5 Todd Jewell USA 26 26 50
6 Juri Leonow Rosja 40 40 80
7 Khalid Almohsinawi Holandia 41 42 83
8 Fred Smalls USA 42 42 84
9 Keith Williams USA 44 44 88
10 Daniel Hill Niemcy 49 48 97
11 Thomas Benagli Włochy 51 51 102
12 Timo Honkala Finlandia 61 59 120
13 Valentin Jabes Francja 63 70 133
14 Clarence DeVis Belgia 71 70 141
15 Ari Kokkonen Finlandia 75 72 147
16 Mirsad Terzo Bośnia & H. 80 – –
16 Fauzi Hanst Antyle Hol. 80 – –
16 Omid Parsa Szwecja 80 – –

Pojedynek kilku byłych mistrzyń świata w fitness sylwetkowym zakończył się sukcesem zawodowej debiutantki, Gal Ferreira-Yates, która pomimo wyjścia za mąż za Doriana Yatesa, nadal reprezentuje Brazylię. Gal dostała same „jedynki” u sędziów.
Na drugiej pozycji znalazła się brązowa medalistka ostatnich Mistrzostw Świata, Kati Alander z Finlandii, a na trzeciej – mało znana Amerykanka, Ann Pratt, która nieznacznie wyprzedziła słynną Włoszkę, wicemistrzynię świata i tryumfatorkę Arnold Europe, Giadę Simari. Dopiero na 5 pozycji widnieje była kilkukrotna mistrzyni świata, Słowaczka Natalia Revajova-Lenartova, która żadnych postępów nie czyni, prezentując gładkie i dość miękkie ciało, raczej w stylu bikini fitness. Słabo wypadły debiutujące w zawodowstwie dwie byłe medalistki Mistrzostw Świata z Norwegii: Nina Sandfold Moe i Thea Eriksen, zajmując odpowiednio 11 i 14 miejsce.
Tak więc, Ferreira-Yates przebojem uzyskała olimpijską nominację i teraz musi nieco „podostrzyć” formę przed wyjazdem do Las Vegas.

Impreza odbywała się w nowoczesnej Hali Sibeliusa w Lahti, z widownią na 1100 miejsc, i była wzorowo przygotowana przez szefa KP Fitness Production i prezesa Fińskiej Federacji, KP Ouramę.

Zdjęcia:
Za www.eastlabs.biz

Szczęśliwy Roelly Winklaar z czekiem na 10 000 dolarów i przepustką na Mr. Olympia, w towarzystwie prezesa Ouramy (drugi od lewej) i Shawna Ray’a (pierwszy z prawej), który pełnił rolę spikera zawodów.

1 miejsce: Roelly Winklaar.

Roelly Winklaar: warto zwrócić uwagę nie tylko na świetny triceps, ale także na pięknie dopracowany tył uda.

2 miejsce: zadowolony ze swojej formy Robert Piotrkowicz walczył jak lew o zwycięstwo.

Potężne barki i mięśnie najszersze grzbietu zdecydowanie odmieniły sylwetkę Roberta, nadając górnej połowie ciała masywny, profesjonalny wygląd.

3 miejsce: wyraźnie „przytłumiony” Ronny Rockel zapewne zdawał sobie sprawę, że jeszcze nieco mu brakuje do szczytu formy.

4 miejsce: Baitos Abbaspour był prawie dorzeźbiony, jednak skóra jest jeszcze zbyt gruba.

5 miejsce Todd Jewell: rzadko spotykane „dołki” w plecach tego potężnie umięśnionego nowego zawodowca.

Pierwsze porównanie (od lewej): Winklaar,.Jewell, Rockel i Piotrkowicz.

Od lewej: Rockel, Piotrkowicz i Abbaspour.

Od lewej: Jewell, Rockel i Piotrkowicz.

Od lewej: Rockel, Piotrkowicz i Abbaspour.

Od lewej: Jewell, Rockel i Piotrkowicz – świetnie dopracowana talia!.

Od lewej: Piotrkowicz, Winklaar i Jewell. T utaj tył nogi Winklaara jest zdecydowanie najlepszy.

Od lewej: Piotrkowicz, Winklaar, Jewell, Rockel.

Chwila wielkiego napięcia: kto wygra? Piotrkowicz (z lewej) czy Winklaar?

Najlepsza fitneska sylwetkowa: Gal Ferreira-Yates.

Od lewej: Kati Alander, Gal Ferreira-Yates, Cristina Casoni, Natalia Revajova-Lenartova.

Finalistki (od lewej): Giada Simari (4 miejsce), Kati Alander (2 miejsce), Gal Ferreira-Yates (1 miejsce), Ann Pratt (3 miejsce), Natalia Revajova-Lenartova (5 miejsce).

Idealnie zgrabna Włoszka, Giada Simari.

Komentarze: