Strongman

Mistrzem Polski w kulturystyce

Tomasz Lech zawodnik klubu Efekt Toruń pseudonim „Papaj” został uznany za najlepszego zawodnika MP w kulturystyce wygrywając swoją kategorię wagową 100 kg i kategorię open. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że Tomasz Lech jest czynnym zawodnikiem startującym do tej pory w konkurencji strongman. Do zainteresowania się tym sportem namówili go bracia Jarosław i Jacek Dymkowie. Stało się to osiem lat temu i właśnie w 2002 roku T. Lech wystartował po raz pierwszy w otwartych eliminacjach Strongmana. W tym samym roku brał już udział w tych zawodach. Tomasz Lech urodzony 19.05.1977r ma 178 cm wzrostu, waga startowa 105kg, biceps 48 cm, udo 71 cm. Rekordy życiowe to: przysiad ze sztangą 300kg, wyciskanie w leżeniu 215 kg, martwy ciąg 300 kg.

W dniu 27 marca br. wystartował w „Debiutach Kulturystycznych”, które odbywają się co roku w Ostrowii Mazowieckiej, gdzie w kategorii +90 kg zajął II miejsce. Jak na debiutanta w nowej dyscyplinie to wielki sukces. Ale to wszystko jest niczym w porównaniu do wyczynu tego zawodnika na MP w Golubiu-Dobrzyniu.

Na codzień Tomasz Lech mieszka wraz z żoną Elwirą i córeczką Oliwią w miejscowości Grudziądz. Jest właścicielem dwóch sklepów z odżywkami. Do niego samego będzie należał wybór dyscypliny sportu, jaką będzie dalej uprawiał.

Portal KiF gratuluje tytułu Mistrza Polski i z uwagą będzie śledził jak potoczy się dalsza kariera tego utalentowanego zawodnika.

Poniżej na zdjęciach pozowanie nowego mistrza jakie wykonał na scenie w Golubiu-Dobrzyniu.

Autor: Jan Rozmarynowski

Dyskusja na temat artykułu na:

Oficjalnym Forum i Archiwum KiF www.forum.kif.pl

Komentarze: