Większy poziom testosteronu to mniejsze ryzyko nowotworu

Wysoki poziom testosteronu pomaga zwiększyć masę mięśniową, jednak jest jeszcze jeden powód, może nawet ważniejszy, dla którego warto zadbać o taki poziom testosteronu.

Najnowsze badania koreańskich naukowców pokazują, że mężczyźni z najniższym poziomem testosteronu są bardziej narażeni na nowotwór prostaty niż ci, u których ilość testosteronu utrzymuje się na stabilnym wysokim poziomie. W młodym wieku, gdy wytwarzanie tego hormonu jest na najwyższym poziomie wielu nie myśli o tym, że w przyszłości jego wydzielanie może drastycznie się zmniejszy. Jak temu zapobiec? Są dwie możliwości. Sztuczna i naturalna. Sztuczna polega na przyjmowaniu środków chemicznych mających na celu pobudzenie wytwarzania testosteronu przez organizm, natomiast naturalne opiera się na przyjmowaniu naturalnych suplementów, które przynoszą podobne rezultaty. Jaka jest różnica? Mianowicie sztuczna ingerencja w gospodarkę hormonalną organizmu często jest przysłowiowym biletem w jedną stronę, ponieważ dostarczając sztuczną dawkę hormonu organizm odzwyczaja się od produkcji własnego testosteronu. Ci sami koreańscy naukowcy, którzy opracowali teorię wpływu testosteronu na powstanie nowotworu, zbadali również szereg naturalnych suplementów, które w dużej mierze pomagają zwiększyć poziom hormonu. Wybrane zostały 4 podstawowe środki:

1. Kwas d-asparginowy (znany jako DAA). Suplementacja kwasem d-asparaginowym w istocie wywoływać może zwiększone uwalnianie hormonu uwalniającego gonadotropiny (GnRH) z podwzgórza, hormonu luteinizującego (LH) i hormonu wzrostu (GH) przez przysadkę mózgową, i wspomnianego testosteronu jądra. 3 gramy rano.

2. Ashwagandha (indyjski żeń-szeń). Wzmacnia układ immunologiczny i podnosi wydolność organizmu na wysiłek fizyczny.W Indiach stosuje się ją jako środek uspokajający, wyciszający i przynoszący zdrowy sen. Korzeń Ashwagandhy zawiera fitosterole, alkaloidy, kumaryny, fenolokwasy i inne. Skład korzenia powoduje, że jego właściwości mają bardzo duże zastosowanie: spowalnia procesy starzenia się, neutralizuje stres, wzmacnia funkcjonowanie wątroby i nerek, poprawia pamięć, znakomite zioła na koncentrację, sen, uspokojenie, reguluje układ hormonalny, poprawia sprawność seksualną i hamuje siwienie włosów. Ponadto zwiększa wydolność fizyczną, koordynację psychomotoryczną i zmniejsza czas reakcji. (1500-2000 miligramów, trzy razy dziennie).

3. Forskolina. 20-50 miligramów, dwa razy dziennie.

4. Witamina D. 2000-5000 jednostek międzynarodowych.

Komentarze: