Za kulisami turnieju Flex Pro

Tegoroczny turniej Flex Pro miał swój specjalny „smaczek”. Ogólnie mówiąc, odbywał się w Los Angeles, a dokładnie w Santa Monica – miejscowości wchodzącej w skład tej wielkiej aglomeracji. Wielu amerykańskich fanów „żelaznego sportu” z sentymentem stwierdza, że wielka kulturystyka powróciła w ten sposób do Południowej Kalifornii, autentycznej kolebki tego sportu. Przecież niewiele ponad kilometr dalej, w Venice, mieści się słynna wylęgarnia talentów z drugiej połowy XX wieku – siłownia Gold’s Gym, a kawałek dalej – niezapomniana plaża „Muscle Beach”. Tak się złożyło, że przez wiele ostatnich lat ta kulturystyczna „Mekka” nie miała żadnych zawodów wyższej rangi, a teraz się doczekała.

Leciwe „Civic Center” w Santa Monica, pobudowane w 1958 r, potrafi już czasami „zakasłać” – i tak podczas półfinałów na 5 minut zgasły wszystkie światła sceny. A na dodatek, kibiców wracających z zawodów w stronę San Francisco przywitał na drodze… śnieg. Niestety, przy obecnych globalnych zaburzeniach pogodowych, zawody organizowane zimą nawet w ciepłych strefach, niosą ze sobą to ryzyko. To samo przydarzyło się w grudniu w śródziemnomorskiej Antalii, podczas Mistrzostw Świata Juniorów i Weteranów (oba miasta leżą prawie na tej samej szerokości geograficznej).
Ale powszechnie uważa się, że zawody były dobrze zorganizowane (wreszcie przygotowywał je nie kto inny, jak Robin Chang, od wielu lat główny „reżyser” Olympii) i mają wejść na stałe do kalendarza Pro League. Dodatkową atrakcją był zorganizowany przez redakcję FLEX-a konkurs na najatrakcyjniejszą modelkę fitness, który wygrała dziewczyna o z lekka polsko brzmiącym nazwisku – Michelle Tarajcak.
A teraz zobaczmy, jak wyglądały zawody od zaplecza i kto zaszczycił je swoją obecnością.

Autor: Andrzej Michalak

Zdjęcia z: www.bodybuilding.com

Zwyciężczyni konkursu modelek, Michelle Tarajcak.

Tarajcak z nagrodami.

Kandydatki na modelki prężą się na scenie.

Fitnesowe ślicznotki chętnie pozowały do zdjęć, także na zapleczu.

Widownię zapełnili znani z kulturystycznego stylu życia mieszkańcy Południowej Kalifornii.

Posiadacz tytułu Mr. Olympia 2010, Jay Cutler i piękna fitneska Amanda Latona.

Cutler i tryumfator turnieju Evan Centopani. Zapewne ich następne spotkanie odbędzie się już na scenie (Mr. Olympia 2011).

Aktualnie nie startują, ale sportem nadal się interesują: Silvio Samuel i Chris Cormier (z prawej).

Znany fotoreporter Isaac Hinds oblegany był przez kandydatki do zdjęć.

Wytrawny komentator sceny kulturystycznej Myron Mielke.

Wzięty trener zawodowych kulturystów, Hany Rambod, ze swoim podopiecznym Fouadem Abiadem.

Jak widać, umięśnienie Flexa Wheelera (z prawej) powróciło do normy, jaką dla przeciętnego człowieka przewiduje homeostaza.

Dexter Jackson przez cały czas zachowywał stoicki spokój.

Komentarze: