Złam swoje zasady: Jay Cutler radzi

To jedna z sentencji jednego z najlepszych kulturystów na świecie. Przedstawimy Wam kilka wskazówek, które stosuje sam Cutler i które doprowadziły go na sam szczyt.

Jak twierdzi sam Cutler: „Nie robię nic, co robiłem wcześniej. Zmieniłem wszystko”.

1. Organiczne jedzenie.

Jay Cutler przyznaje, że od ostatnich 10 lat kupuje tylko i wyłącznie ekologiczne produkty, w szczególności mięso. Jego zdaniem wolne od sztucznych hormonów białko jest o wiele wartościowsze, a jego ciało dzięki temu lepiej wygląda i łatwiej się buduje.

2. Szybkość.

Cutler od lat utrzymywał ten sam poziom odpoczynku pomiędzy seriami ćwiczeń. Zwykle było to nieco ponad minutę. Od niedawna, Jay zmniejszył swój czas przerwy do 40 sekund. Choć do takiej zmiany trzeba się przyzwyczaić, to jednak można uzyskać proporcjonalnie duże zyski.

3. Wolne ciężary.

Momentem przełomowym w kwestii ciężarów dla Jaya był rok 2002, gdy stanął do walki z Ronniem Colemanem. Widocznie odbiegał wielkością masy mięśniowej od swojego konkurenta. Do tego czasu Cutler stosował maszyny i na nich opierał swój trening. Jednak od przegranej z Colemanem postanowił całkowicie zmienić swój sposób trenowania, przerzucając się tylko na wolne ciężary. Przez te lata doszedł na sam szczyt.

4. Nastawienie.

Choć kulturystyka to dla niego całe życie i główne źródło utrzymania to traktuje ja jako hobby i przyjemność. Według Cutlera tylko tak można odnieść sukces. Robiąc coś bez odpowiedniego zaangażowanie nigdy nie dojdziesz na szczyt. Dlatego też, choć przez wielu krytykowane, Jay Cutler pozwala sobie na swobodny klimat w siłowni gdzie trenuje, nawet rozmawiając ze swoimi znajomymi pomiędzy seriami.

Komentarze: