I Krok w Trójboju Siłowym i Wyciskaniu Leżąc

Węgorzewo 22-23.10.2010r.

W Węgorzewie w Miejskiej Hali Sportowej odbyły się zawody w trójboju siłowym i wyciskaniu leżąc, tak zwany pierwszy krok, w których udział wzięli zawodniczki i zawodnicy nie posiadający licencji PZKFiTS od 2007r. oraz nie stowarzyszeni. Zawodnicy startowali bez sprzętu specjalistycznego używając tylko pas i taśmy na nadgarstki i kolana.

Głównym organizatorem zawodów był klub IKS-Integracja – Conan Integracyjny Klub Podnoszenia Ciężarów w Giżycku z Ryszardem Kałamarzem na czele, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Węgorzewie oraz Polski Związek Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego w Warszawie. Patronat honorowy nad imprezą objął burmistrz Węgorzewa pan Krzysztof Piwowarczyk.

Ze względu na dość późne informacje o zawodach do rywalizacji stanęło 19 zawodników (w tym dwie panie) z całej Polski, którzy zmagali się w różnych kategoriach wagowych oraz kategorii open. Zwycięzcy otrzymali medale, statuetki oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatora i sponsorów.

Celem imprezy była popularyzacja wyciskania sztangi leżąc oraz trójboju siłowego wśród osób nie będących kwalifikowanymi zawodnikami, propagowanie aktywnego uprawiania sportu w Polsce, wyłonienie najlepszych zawodników oraz integracja osób niepełnosprawnych z pełnosprawnymi.

Podczas zawodów osiągnięto kilka wspaniałych wyników. Wśród zawodniczek najlepszą zawodniczka w wyciskaniu leżąc została Kamila Ciok z Klubu Anmar Warszawa przed zawodniczka gospodarzy Katarzyną Macewicz IKS Integracja Giżycko.

Natomiast wśród zawodników w wyciskaniu leżąc najlepszym zawodnikiem w kategorii open został Krzysztof Cieliński nie stowarzyszony z Łukowa przed Ryszardem Kałamarzem Integracja Connan Giżycko a na trzecim miejscu Daniel Gil nie stowarzyszony także z Łukowa

W trójboju siłowym najlepszym zawodnikiem w kategorii open został Tomasz Miloch nie stowarzyszony z Laskowic. Na drugim miejscu Kamil Mierzyński także zawodnik nie stowarzyszony. Na najniższym podium stanął Bartłomiej Benedyk z klubu sportowego Zamek Kurzętnik.
Wśród zawodników niepełnosprawnych w kategorii open na podium stanęli zawodnicy Integracja Connan Giżycko Tomasz Baran przed Radosławem Makowski i Dariuszem Sosnowiczem.

Mamy nadzieje że impreza na stałe zagości w kalendarzu imprez PZKFiTS i z roku na rok zobaczymy coraz więcej zawodników. Zawody zostały zorganizowane na wysokim poziomie organizacyjnym i sportowym.

Autor: Grzegorz Leski

Komentarze: